Sinüzit olduğumuzu nasıl anlarız?

Elvadort

Hectopat
4-5 gündür grip gibiyim burnum akıyor, aynı zamanda tıkanıklıkta oluşuyor geceleri burnumda. Kafamı sola doğru eğince burnumun üst kısmından sanki bir su birikintisi sola doğru akıyo ve ses geliyo bu sesi bende duyabiliyorum. Sinüzit olma ihtimalim var mı yoksa grip ile mi alakalı bir durum? En hızlı nasıl geçer ilaç kullanmakta istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

4-5 gündür grip gibiyim burnum akıyor, aynı zamanda tıkanıklıkta oluşuyor geceleri burnumda. Kafamı sola doğru eğince burnumun üst kısmından sanki bir su birikintisi sola doğru akıyor ve ses geliyor bu sesi bende duyabiliyorum. Sinüzit olma ihtimalim var mı yoksa grip ile mi alakalı bir durum? En hızlı nasıl geçer ilaç kullanmakta istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam burnunuzun en üst kısmına bastırın ne hissediyorsunuz söyleyin ve başınız ağrıyıor ise baş görselinden neresi olduğunu gösterin.

4-5 gündür grip gibiyim burnum akıyor, aynı zamanda tıkanıklıkta oluşuyor geceleri burnumda. Kafamı sola doğru eğince burnumun üst kısmından sanki bir su birikintisi sola doğru akıyo ve ses geliyo bu sesi bende duyabiliyorum. Sinüzit olma ihtimalim var mı yoksa grip ile mi alakalı bir durum? En hızlı nasıl geçer ilaç kullanmakta istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Hapsirdiginda igrenc bir koku yayiliyorsa sinuzitin var demektir mesela.

Hocam burnunuzun en üst kısmına bastırın ne hissediyorsunuz söyleyin ve başınız ağrıyıor ise baş görselinden neresi olduğunu gösterin.
1714414455364.png

çok bir ağrı hissetmedim fakat sadece bu bölgede ufak bi baskı oluştu. dolu olma ihtimali var

Hapsirdiginda igrenc bir koku yayiliyorsa sinuzitin var demektir mesela.
yok böyle bir durum olmuyo.

Bir sürü yöntemi var; başını öne eğdiğinde başın ağrıyorsa, beynin sulanmış ve içeride hareket ediyor gibi hissediyorsan, burnun aktığında kötü koku veya tat alıyorsa, şakakların ağrıyorsa sinüzitsindir. Geçici sinüzit nazal temizlik pompaları ile geçebiliyor ama kronikler asla geçmez; sadece kriz zamanları pompa ile iltihabı alır ve beynindeki doluluk hissini azaltırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı