40TL Steam oyun tavsiyesi

Optimizasyon sorunu 15 sene önceydi hocam. Gta 4 oynayamadiysan kesinlikle almalısın.
Ortaokulda iken indirip oynamıştım hocam. Oynamayalar bir bakabilir.

Çook fazla seçenek var fakat zamlanma ihtimali çok yüksek oyunları söyleyeceğim sana aralarından bak al:
Beneath Oresa( çıkış indirimi bittiği gibi zamı yiyecek anında )
Crysis Trilogy
Hunt Showdown
Fahrenheit
Stardew Valley
Papers please
Max payne 2
Griftlands
Bioshock collection
Clone drone in the danger zone
Raft
The forest
Ranch simulator
Cuphead
Change evsiz biri olarak hayatta kalma deneyimi
Diye uzar böyle zamlanacak diye
Hocam aralarında birkaç yıldır aynı fiyatta olanlar var Steam dolar kurunu güncellese bile zam yememiş sizce ne zaman zam alırlar? Bence pek emin değilim ama bu yıl içinde olmaz sanırım.

Ortaokulda iken indirip oynamıştım hocam. Oynamayalar bir bakabilir.

Hocam aralarında birkaç yıldır aynı fiyatta olanlar var Steam dolar kurunu güncellese bile zam yememiş sizce ne zaman zam alırlar? Bence pek emin değilim ama bu yıl içinde olmaz sanırım.

Yani şöyle söyleyeyim, Steam şu an kuru 20-25 üzerinden baz alıyor olarak ( en azından çoğu oyun bu araliklarda) gözlemledim, oyunların fiyatını googlea Steam diye, örneğin Stardew Valley Steam yazarsanız altta dolar karşılığı görünür, bunu 20-25le çarparsanız nokta atışına yakın bir zamlanmış hâlini görebilirsin. Altta yazmaz ise linkin yanında olan 3 noktaya basarak diğer seçenekler kismindan önbellek yazisina tiklarsan direkt olarak Steam oyun sayfasına dolar şeklinde görüş alarak girip fiyatını hesaplayabilirsin. En basit örneklerden biri olarak Hunt Showdown Avrupa fiyatı 40 dolar fakat bizde indirimli hali 43TL. Zamlanırsa devasa fiyatlara ulaşacağını söyleyebiliriz eğer özel bir şeyler olmazsa. Listeden gözüme çarpıp veya liste dışı kesinlikle bak kısa sürede zamlanir şu diye kesin bir şey söylemek mümkün değil fakat gözlemlerime göre beneath oresa, Cuphead( bazı platformlarda zamlı zaten ), ve diğer erken erişimde olan oyunlara yapışmakta fayda var çünkü fiyatları eski de olsa erişimden çıktıktan sonra önerilen fiyata göre (en azından ufak geliştiriciler için) koyacaklari icin bir anda fiyat sicramasi yasanmasi cok olasi. Büyük firmalar zaten EA Games gibi Ubisoft gibi firmalar kendi özel kur takip elemanlari olduğu icin daha erken zam yapistirabilirler, tavsiyem erken erişim oyunlarını alman bir tür yatırım olarak, ve bu listede beğendiğin şeyler de varsa alman. Crysis da eğer zamlanırsa 90 dolar olan bu 3'lü paket çok ciddi fiyatlara ulaşabilir. Birkaç gun önce paketi 40 civar TL olan surge 1 ve 2 alacaktım şu an oyunlar 250 500 TL arası ve Steam key kovaliyorum zaten çoğu oyunu key olarak alıyorum neredeyse tüm sitelere hakim olup yakından takip ettiğim için. Keyleri de takip eymeni öneririm.

Yani şöyle söyleyeyim, Steam şu an kuru 20-25 üzerinden baz alıyor olarak ( en azından çoğu oyun bu araliklarda) gözlemledim, oyunların fiyatını googlea Steam diye, örneğin Stardew Valley Steam yazarsanız altta dolar karşılığı görünür, bunu 20-25le çarparsanız nokta atışına yakın bir zamlanmış hâlini görebilirsin. Altta yazmaz ise linkin yanında olan 3 noktaya basarak diğer seçenekler kismindan önbellek yazisina tiklarsan direkt olarak Steam oyun sayfasına dolar şeklinde görüş alarak girip fiyatını hesaplayabilirsin. En basit örneklerden biri olarak Hunt Showdown Avrupa fiyatı 40 dolar fakat bizde indirimli hali 43TL. Zamlanırsa devasa fiyatlara ulaşacağını söyleyebiliriz eğer özel bir şeyler olmazsa. Listeden gözüme çarpıp veya liste dışı kesinlikle bak kısa sürede zamlanir şu diye kesin bir şey söylemek mümkün değil fakat gözlemlerime göre beneath oresa, Cuphead( bazı platformlarda zamlı zaten ), ve diğer erken erişimde olan oyunlara yapışmakta fayda var çünkü fiyatları eski de olsa erişimden çıktıktan sonra önerilen fiyata göre (en azından ufak geliştiriciler için) koyacaklari icin bir anda fiyat sicramasi yasanmasi cok olasi. Büyük firmalar zaten EA Games gibi Ubisoft gibi firmalar kendi özel kur takip elemanlari olduğu icin daha erken zam yapistirabilirler, tavsiyem erken erişim oyunlarını alman bir tür yatırım olarak, ve bu listede beğendiğin şeyler de varsa alman. Crysis da eğer zamlanırsa 90 dolar olan bu 3'lü paket çok ciddi fiyatlara ulaşabilir. Birkaç gun önce paketi 40 civar TL olan surge 1 ve 2 alacaktım şu an oyunlar 250 500 TL arası ve Steam key kovaliyorum zaten çoğu oyunu key olarak alıyorum neredeyse tüm sitelere hakim olup yakından takip ettiğim için. Keyleri de takip eymeni öneririm.
Vay be hocam siz baya iyi takip ediyorsunuz böyle şeyleri. Çoğu kişi bağımsız yapımcılar büyük zam yapabilir diyor peki bilinen oyunları olan yapımcıların oyunları sizce şu 20 günde zam yer mi? Örnek: Fran Bow, FNAF Security Breach. Açıkçası cadılar Bayramı indirimini bekleyip yarı fiyatına 6-7 oyun almayı düşünüyorum sizce bekleyeyim mi? Anladığım kadarıyla bu konu hakkında baya bilgilisiniz o yüzden fikrinizi merak ettim.

Sanitarium. Disco elysium'a benziyor biraz konu olarak, 12 lira olması lazım. Disco elysium indirimde mi bilmiyorum ama onu da alabilirsiniz 15 liraya düşüyor indirimde.

Vay be hocam siz bayağı iyi takip ediyorsunuz böyle şeyleri. Çoğu kişi bağımsız yapımcılar büyük zam yapabilir diyor peki bilinen oyunları olan yapımcıların oyunları sizce şu 20 günde zam yer mi? Örnek: Fran bow, FNAF Security Breach. Açıkçası Cadılar Bayramı indirimini bekleyip yarı fiyatına 6-7 oyun almayı düşünüyorum sizce bekleyeyim mi? Anladığım kadarıyla bu konu hakkında bayağı bilgilisiniz o yüzden fikrinizi merak ettim.

Yani bu kadar kısa süre içerisinde sadece Cadılar Bayramı indirimi kategorisine dahil olmayacak oyunlar zam yiyebilir. Fran bow oyunu yapımcısı en son 5-6 ay önce oyuna bir Update getirmiş olarak bakarsak pek zannetmiyorum ama 15 dolar civarı bir oyun olduğu için her an fiyatı 200 300TL arası bir seviyeye yükselebilir hiçbir zaman kesin konuşamayız. Oyunun yorumları da son derece olumlu olduğu için zamlamaktan çekinmez büyük ihtimal yapımcı aklında öyle bir şey varsa. Yorumları da önemli oyunun örneğin lfd oyununun abisi denilen Back 4 Blood oyunu yorumları bayağı beklenilenin altında kötü olduğu için indirime bir giriyor 50TL oluyor %80 indirimle ki oyunun Avrupa fiyatı 60 dolar. Zaten oyun satılmıyor kafasında oldukları için bir de indirim yapmaz ve zamlarlarsa neredeyse hiç satılmayacağı için öyle bir topa girmek istemiyor olabilme ihtimalleri çok yüksek. Yorumları da son derece olumlu veya o tarz çok iyiye yakınsa daha rahat zamlar ve daha az indirim yapabilirler. Özellikle zam konusu çünkü yapımcı hangi ülkelere ne oranda satıldığını görebiliyor. Bir anda bir ülkede oyuna abanma görürse de oyunu zamlayabilir ki bu keyler için de geçerli. Örneğin en sevdiğim sitelerden biri olan gamebilletten geçen ay toplam 60TL'ye Subnautica 1 ve 2 almışken biri burada paylaştı bu bilgiyi ve anlık keye abanma oldu diye direkt dikkat çekti ve yapıştırdılar zammı kuru kontrol edip. FNAF Security de korku oyununa yani Cadılar Bayramı indirim kategorisine uygun olduğu için tahminimce kesin olmamakla birlikte zam yemez diye düşünüyorum indirime kadar çünkü ilgili kategoride olan oyunlar indirimden kısa süre önce zam yerse o indirimden men edilir diye biliyorum.

Yani bu kadar kısa süre içerisinde sadece Cadılar Bayramı indirimi kategorisine dahil olmayacak oyunlar zam yiyebilir. Fran bow oyunu yapımcısı en son 5-6 ay önce oyuna bir Update getirmiş olarak bakarsak pek zannetmiyorum ama 15 dolar civarı bir oyun olduğu için her an fiyatı 200 300TL arası bir seviyeye yükselebilir hiçbir zaman kesin konuşamayız. Oyunun yorumları da son derece olumlu olduğu için zamlamaktan çekinmez büyük ihtimal yapımcı aklında öyle bir şey varsa. Yorumları da önemli oyunun örneğin lfd oyununun abisi denilen Back 4 Blood oyunu yorumları bayağı beklenilenin altında kötü olduğu için indirime bir giriyor 50TL oluyor %80 indirimle ki oyunun Avrupa fiyatı 60 dolar. Zaten oyun satılmıyor kafasında oldukları için bir de indirim yapmaz ve zamlarlarsa neredeyse hiç satılmayacağı için öyle bir topa girmek istemiyor olabilme ihtimalleri çok yüksek. Yorumları da son derece olumlu veya o tarz çok iyiye yakınsa daha rahat zamlar ve daha az indirim yapabilirler. Özellikle zam konusu çünkü yapımcı hangi ülkelere ne oranda satıldığını görebiliyor. Bir anda bir ülkede oyuna abanma görürse de oyunu zamlayabilir ki bu keyler için de geçerli. Örneğin en sevdiğim sitelerden biri olan gamebilletten geçen ay toplam 60TL'ye Subnautica 1 ve 2 almışken biri burada paylaştı bu bilgiyi ve anlık keye abanma oldu diye direkt dikkat çekti ve yapıştırdılar zammı kuru kontrol edip. FNAF Security de korku oyununa yani Cadılar Bayramı indirim kategorisine uygun olduğu için tahminimce kesin olmamakla birlikte zam yemez diye düşünüyorum indirime kadar çünkü ilgili kategoride olan oyunlar indirimden kısa süre önce zam yerse o indirimden men edilir diye biliyorum.
O halde bu iki oyun dursun cadılar bayramı indiriminde alırım. Hocam diğer düşündüğüm 4 oyunu da yazsam fikrinizi söyler misiniz?

Yaz
[/QUOTE]
Hocam şimdi machinarium diye oyun gördüm onuda bir sorayım alsam mı yine cadılar bayramı indiriminde olur mu diye?

Oyunlar: Little Misfortune, Papers Please (açıkçası hemen almayı düşünüyorum kararsızım), Unpacking, Stardew valley (bunda da kararsız kaldım indirime girer belki diye riske atmaya değer mi diye) diğerleri beklesin dedim Fran Bow ve FNAF.

mdb.info/app/40700/ en azından bu oyun hakkında bir şey söyleyecek olursam grafiğe bakarsan geçen seneler cadılar bayramında indirime girmemiş, ancak diğer büyük etkinlik zamanları da yine bu fiyatlara kadar inmiş. Bu oyun indirim sonrası zamlanmasa bile daha da aşağı inme ihtimali yok bence boşuna bekleme, bir ihtimal zamlanma riskine de girme.

Hocam şimdi machinarium diye oyun gördüm onu da bir sorayım alsam mı yine Cadılar Bayramı indiriminde olur mu diye?

Oyunlar: Little misfortune, Papers, Please (açıkçası hemen almayı düşünüyorum kararsızım), unpacking, Stardew Valley (bunda da kararsız kaldım indirime girer belki diye riske atmaya değer mi diye) diğerleri beklesin dedim fran bow ve FNAF.
[/QUOTE]

"Stardew "Max zaten indirime girince 12TL oluyor ama bu indirimde indirime girmez bekleme al stardewi valleyi o kadar zaman geçmiş yani en çok zammı hak eden oyun zamlarlarsa normaldir o kadar iyi yoruma.
"Little misfortune" bekleyebilirsin bu indirimde büyük olasılıkla indirime girecek oyunlardan bir tanesi.
"Papers, Please" için indirim bekleme çünkü bu oyun indirime girince 3.60tl gibi bir fiyata sahip oluyor ve satın alamazsın ülkemiz için 5.50TL altı oyun fiyat politikası yüzünden ve yapımcı bunu görürse indirime sokmadan önce zamlar ve fiyat 200TL'ye yakın büyük ihtimal 190TL olur ve onu %80 zamlar ve öyle satar. Tavsiyem Papers, Please'i de satın alman ve beklememen.
"Unpacking" için indirim bekleyebilirsin fakat bu indirimlerde indirime gireceğini sanmam anca günlük fırsatlarda veya hafta için hafta sonu rastgele indirimler sırasında belki girebilir indirime ama garantisi yok tabii.
Machinarium da şöyle diyeyim bende almayı düşünüyorum şuan ve oyun başka sitelerde bi tık pahalı bi kaç katı fiyat olarak daha fazla zamlanmaz ve indirime girmez zaten bence al gitsin.

Geri
Yukarı