4175 TL sistemden neler çıkarılabilir?

Furkangül3

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhaba,

Ben bir arkadaşım için sistem topladım fakat bütçe sıkıntısı çektiği için biraz daha fiyattan kırpmamı rica etti. Ben de bu yüzden sizlere danışmaya karar verdim. Topladığım sistem şu şekilde:

AMD Ryzen 3 3100 3.6 GHz AM4 18 MB cache 65 W işlemci --------------------- 992TL.

MSI NVIDIA GeForce GTX 1650 Super Aero ITX OC 4 GB 128 Bit ------------------1845TL.

Corsair CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance LPX 8 GB 3000MHz ------------------ 297TL.

Crucial BX500 CT240BX500SSD1 540-500 3D NAND 2.5" 240 GB ------------------ 290TL.

Corsair Carbide SPEC-05 CC-9011151-EU VS550 PSU oyuncu kasası --------- 752TL.

Toplam 4175TL yapıyor 200-300 TL daha ucuza alternatif önerebilir misiniz?

Bunlara ek olarak bir de monitör önerirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını bunla değiştirin.
SSD'yi de bunla değiştirin.
Kasa ve PSU olarak da bunları seçin, SPEC-05'in hava akışı kötü.

Bundan ucuz istiyorsanız 1650 düşmeniz gerek.

4263 TL tutuyor.

Sisteminizde anakart yok.

Ekran kartını bunla değiştirin.
SSD'yi de bunla değiştirin.

Bildiğim kadarıyla bu bu kartların fanları sıkıntılı bence biraz daha pahalı olan seçmiş olduğunu al sağlam al

RAM'i de bunla değiştirin: Patriot Viper Steel Series DDR4 8GB 3200MHz Performance Memory Module - PVS48G320C6: Amazon.com.tr

@passat Tam kasa ile PSU önerecektim sen yetişmişsin. Zalman N5 MF'in yanında bir PSU bulamadım. :D

Yine de önereyim de.

Ek olarak neden sisteminizde anakart yok ve neden hepsi N11'de?

@yahya kocabey MSI olanı alsın sonra da fanlarım neden sesli çalışıyor diye konu açsın, değil mi?

Galax alırsa da fanları dönme sıkıntısı olduğu için ısınma sorunu yaşacak ve değişik sesler gelme şansı fazla bazen o karttan bu yüzden bence MSI daha mantıklı kendi düşüncem

@yahya kocabey MSI bir fanlı olduğu için kart daha fazla ısınır.

Ayrıca bu engin bilgiye nereden ulaştınız? Ben hiçbir yerde Galax'ın fanlarının sorunlu olduğunu görmedim.
tanıdığım bir çok kişiden şait oldum çok fazla ısındığını fps drop yaşadığını gördüm ve duydum iade edip msi aldı şuanda sıkıntı çekmiyo bu yüzden dedim

Geri
Yukarı