4200 TL GTX 970 Sisteme Öneri

Kharos

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm arkadaşlar. Böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum Nisan ayına doğru. Sizce neleri değştirmeliyim yoksa iyi mi? Önerilerinizi bekliyorum :)

Testisli 12 (dolar 3tl).png

Son düzenleyen: Moderatör:
-Intel core i7 6700 işlemci
-Gigabyte H170 HD3 anakart
-Sapphire R9 390X Tri-X nitro GPU
-Kingston 8 GB DDR4 2133 MHz RAM
-Samsung 850 evo 250 GB SSD
-SilverStone Kcas 80+ 750W psu
-Aerocool aero800 kasa

Buyrun :)

Yanlış Bilgi
Neyinden şikayetçisiniz? Yapmaz abisi o öyle şeyler.

Ve bir şey soracağım. O kadar para verip, daha ucuz bir şeyden daha az performans almak istiyorsanız o başka tabi ki :) R9 fury , Gtx 980 ti dan daha performanslı, R9 380, Gtx 960 dan daha performanslı, R9 390 Gtx 970 den daha performanslı iken niye daha çok para verip "NVIDIA" diye kazık yiyelim?

Ben olsam bu bütçeye böyle bir sistem alırdım (RAM 16 GB yapılabilir):

4ki7OC.JPG

ama eğer siz amd ektan kartı sevmiyorsanız böyle bir şey de alabilirsiniz:

4k980sinerji.JPG

Benim sistemimden neyi daha iyi tamam gtx 980 var ama nesini kötü topladım sizin sisteminizi de beğendim sadece kendim nerede hata yaptım diye soruyorum.

Aynı zamanda şu anda gtx 980 2000 tl nin üzerinde yani benim bütçemi oldukça aşmakta :/

@Kharos
1-OC yapacaksan o işlemci soğutucu yetersiz kalabilir sıvı soğutma daha mantıklı olur
2-Zaten OC yapamassın çünkü anakartının OC desteği yok
3-AMD'yi neden sevmediğini anlamadım
(Oyun amaçlı mı render amaçlı mı?)
OC yapmayacağını düşünerek şöyle bir sistem hazırladım:
Güç kaynağını 750W+80 ile değiştirebilirsin.

Dosya Ekleri

• sshot-3.png
    sshot-3.png
    85,5 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleme:
Neyinden şikayetçisiniz? Yapmaz abisi o öyle şeyler.

Ve bir şey soracağım. O kadar para verip, daha ucuz bir şeyden daha az performans almak istiyorsanız o başka tabi ki :) R9 fury , Gtx 980 ti dan daha performanslı, R9 380, Gtx 960 dan daha performanslı, R9 390 Gtx 970 den daha performanslı iken niye daha çok para verip "NVIDIA" diye kazık yiyelim?

Ahahaha r9 Fury, 980 Ti'dan daha mı performanslı? Şakacı şey seni.

980 Ti, FuryX ten bile daha performanslı bir kart kendine gel yanlış bilgi vermekten rapor edilmeden önce. R9 390X, 970'ten daha performanslıdır evet, ama siz biraz fazla uçmuşsunuz.

Alın izleyinde bir şeyler öğrenin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ha bu arada esktra olarak, R9 Fury, 980 Ti ile karşılaştırılacak seviyede bir kart değildir, ancak 980 ile karşılaştırabilirsiniz. İnsanlar elde edemediği şeylere çamur atmaya bayılırlarmış, belki fiyata bağlı düşünülürse kimisi için Fury daha mantıklı olabilir, ama bu Fury'nin "daha performanslı" olduğunu göstermez. Kabullenin bunu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı