4200 TL sistem önerisi

Teşekkürler
Peki ilerde 3200G'ye RX 570 taksam darboğaz olur mu ?
Bir de ekran kartı takmadan APU haliyle CS rahat oynar mıyım?
Hocam pardon benim kafam karışmış :) Ben senin toplam bütçeni 3200 olarak düşünüyorum hep ona göre 2500 e filan kasa toplamaya çalışıyorum senin nerden baksan kasa için 3500 e yakın paran o paraya RX 570 li güzel bir sistem toplanır.
Teşekkürler
Peki ilerde 3200G'ye RX 570 taksam darboğaz olur mu ?
Bir de ekran kartı takmadan APU haliyle CS rahat oynar mıyım?

İşlemci olarak R5 1600 AF - ekran kartıda RX 570 alabilirsin hocam kalan parçaları bütçene göre ayarlarsın

Son düzenleme:
Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik

Bileşenler uyumlu mu ve darboğaz yapar mı ?
Teşekkürler
Bios güncellemesi gerekir mi ?
OC ile vs uğraşmıcaksan anakartı bu model alabilirsin: Gigabyte A320M-S2H. 130 lira kadar fark var. SSD olarakta bunu seç: Kingston HyperX Fury 3D 120GB 500-500 MB Senin seçtiğinden 15 lira fazla. Birde o sitede RX 570 yüksek fiyata satıyorlar 1200-1250 e bulabilirsin. PSU da dandik birşey alma hocam sistemini koruyacak besleyecek olan o. Corsair 550 w +80 alabilirsin. O sitede fiyat 3800 lere dayanmış bütçeni ne kadar aşar pc den ne beklersin tam olarak bilemiyorum ama işlemciden kısabilirsin 200-250 lira ucuza İ3 9100f de alabilirsin oda senin dediğin oyunlarda işini görecektir.

Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik

Bileşenler uyumlu mu ve darboğaz yapar mı ?
Teşekkürler
Bios güncellemesi gerekir mi ?
Öyle hazır sitelerde toplamaya çalıştım da birinde RX 570 ekran kartı yok birinde ekran kartı var işlemci yok yada çok pahalı, birinde kasa kötü her sitede bir eksik çıkıyor insanın karşısına o yüzden farklı farklı yerlerden toplasan da olur illa bir siteden toplamaya çalışma. Eğer ben kuramam dersen 30-40 lira verir bir bilgisayarcı da toplatırsın ben öyle yaptım. Böylelikle çok daha ucuza toplamış olursun. Acelen de yoksa Gaming gecesinden filan ürün takip et kampanyalara bak emin ol rahat 400-450 civarı cebinde kalır hemde istediğin şekilde güzel bir sistem olur.

Son düzenleme:
Vatan'dan alacağım bir anda
Ryzen5 1600 için BIOS güncellemesi istemeyen anakart linki atabilir misiniz? (Vatan'dan) teşekkürler
Kardeşim bu işler biraz karışık ve uğraştırıyor insanı bunaltıyor açıkcası :) Sende çok kendini bunaltmadan iyice araştır derim sonuçta az para vermiyorsun. Şimdi R5 1600 14 nm olan modeli vatanda şuan 1000 lira. Halbuki R5 1600 12 nm olanı (af diye geçen) 14 nm olandan daha iyi. Çok fiyat araştırmadım belki daha da ucuzu vardır teknobiyotik de R5 1600 12 Nm olanı 850 lira :) Yani özetle vatanda alırsan hem kötüsü almış olursun hemde 150 lira fazla vermiş olursun. Bence vatandan toplama gerçekten pahalı vatan. Bazen indirim yapıyorlar toplarsan da o indirimleri takip et yoksa R5 1600 misalinde olduğu gibi hem fazla verirsin hemde eski modeli almış olursun. Soruna gelecek olursak BIOS güncellemesi istemeyen anakart modeli bilmiyorum. BİOS güncellemesi zor bir şey değil 2 dk lık iş. Pc cide toplatırsan aldığın parçaları adama dersin günceller. Hazır siteden alırsan da satan site günceller öyle gönderir zaten o meseleyi dert etme yani.
@Caner Uncu Senin ilacın bu arkadaş :) Gerekli yerlerden gerekli ürünleri listeler sana. Bende onun yaptığı sistem tavsiyesini almıştım

Kredi kartı benim olmadığı için başka siteden parça parça alamam
Şu an bu 3 parça kesin.
Anakart RAM kasa ve monitör eksik.
Kendim kuracağım için BIOS güncellemesi olmaması iyi olur çünkü şu an evde PC yok.
Kalan parçaları önerirseniz sevinirim

Dosya Ekleri

• 2BDA5CD5-2BD7-4F48-9B59-7DBBB47CB739.jpeg
    2BDA5CD5-2BD7-4F48-9B59-7DBBB47CB739.jpeg
    115,5 KB · Görüntüleme: 32
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı