4200 TL'ye RX 570 ve R5 2600X Hazır Sistem Alınır mı?

Mevoyes

Decapat
Daha fazla  
Uzun bir yazı oldu ama kendimi bu şekilde iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Okursanız çok mutlu olurum. :) Bir aydır bilgisayar toplamaya başladım ve bilgisayarı tek bir yerden toplu halde alma kararı verdim. İtopya Bilgisayar'ı tercih ettim ve bu sistemi satın almaya karar verdim.

Bilgisayar alma amacımı açıklayayım: Amatör düzeyde grafik tasarım programları kullanmak ve normal kalitede LOL, PUBG ve hikayeli oyunlar oynamak. Ve tabii ki bütçeme uygun olması :)

Alacağım sistemin bağlantısı burada: Elwind - A570/İtopya Bilgisayar
Sistemin özelleştirdiğim hali 4200TL tutuyor ve fotoğraf olarak buraya ekleyeceğim.

sistem.PNG

Sizden isteğim; Sistemi eleştirin ve 800TL bütçeyle benim amaçlarım dahilinde bir monitör önerirseniz sevinirim. :)

Son düzenleme:
AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz, RX590 8GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC
Sabah konulardan birinde bu sistemi gördüm. Bence sizin attığınız sistemden daha iyi gözüküyor. Ama ekran kartı XFX diye bir marka. İnternette iyi bir marka olduğunu okudum ama yine de emin değilim.
Bir de Teknobiyotik'ten daha önce alışveriş yapmadım alışveriş yorumlarını okuyun.

Evet ben de gördüm. Anakartı B450 modeline yükselttiğimizde, harddisk eklediğimizde, kasayı Dark N10 Pro'ya yükseltip 650W PSU eklendiğine fiyatı 5355TL oluyor ve beni aşan bir fiyat. Benim için yükseltme yapmadan alınabilecek bir bilgisayar değil. Psu yetersiz kalır, harddisk almak gerekir, b350 anakart ile r5 2600 verimli çalışmayacak. Kasa ısınma problemi yaratabilecek.

Evet ben de gördüm. Anakartı B450 modeline yükselttiğimizde, harddisk eklediğimizde, kasayı Dark N10 Pro'ya yükseltip 650W PSU eklendiğine fiyatı 5355TL oluyor ve beni aşan bir fiyat. Benim için yükseltme yapmadan alınabilecek bir bilgisayar değil. Psu yetersiz kalır, harddisk almak gerekir, b350 anakart ile r5 2600 verimli çalışmayacak. Kasa ısınma problemi yaratabilecek.
B450 yapmana gerek yok , çok alan ihtiyacın yoksa HDD yede gerek yok. Kasa ve PSU yükseltmesi yeterlidir. Yinede alacak olan sensin. Kasa için ne kadar bütçe ayırmayı planlıyorsun ? Yardımcı olabilmemiz için gerekli.

B450 yapmana gerek yok , çok alan ihtiyacın yoksa HDD yede gerek yok. Kasa ve PSU yükseltmesi yeterlidir. Yinede alacak olan sensin. Kasa için ne kadar bütçe ayırmayı planlıyorsun ? Yardımcı olabilmemiz için gerekli.

B350 model anakart Ryzen 5 2600 ve RX590 ile tam verimli çalışır mı? İleride bir sorun olur mu? Çünkü; OC için ve tam verimli çalışması için bu işlemci ve bu ekran kartı modellerine B450 chipseti öneriliyor. Düşüncenizi merak ettim.

Almışken en güncel olanını almakta fayda var. Eğer bütçeniz 5000 TL civarı ise aşağıda Sinerji'den toplamış olduğum sisteme bakabilirsiniz.

Screenshot_20190106-044702.jpg

Almışken en güncel olanını almakta fayda var. Eğer bütçeniz 5000 TL civarı ise aşağıda Sinerji'den toplamış olduğum sisteme bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 357736
Sinerjiden alışveriş yaptıysanız güvenli mi?

Aslında ben inventusdan alışveriş yapacağım ama sapphire'nin nitro versiyonunu bulamadım.
Sapphire Pulse RX570 4GB ile Sapphire Nitro + RX570 4GB arasında büyük fark var mıdır ki?

Sinerji'den alışveriş yaptıysanız güvenli mi?
Evet güvenilir.
Sapphire Pulse RX570 4GB ile Sapphire Nitro + RX570 4GB arasında büyük fark var mıdır ki?
Nitro modeli daha kaliteli bir model. Mecbur kalındığı zaman Pulse modeli de tercih edilebilir ancak Nitro modelini tercih etmeniz daha iyi olur. Benim toplamış olduğum sistemde RX 570 değil 580 modeli mevcut, bunu da göz önünde bulundurun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı