4266 MHz RAM'ler 2133 MHz'de çalışıyor

hsyinzdemir

Centipat
MSI MPG Pro Carbon Wi-Fi anakartım da G.Skill tridentz 4266MHz RAM'ler takılı ama 2133 MHz'de çalışıyorlar. BIOS'dan A-XMP enable ettim resimdeki gibi oldu. Profil 1: DDR4 4273 MHz 19-19-19-39 yazıyor daha altında da adjusted DRAM Frequency 4266 MHz yazmasına rağmen en üstte DDR Speed 2133 MHz yazmaya devam ediyor. BU RAM'leri 4266 MHz'de nasıl çalıştırabilirim? Şimdiden teşekküler.
IMG-20191127-WA0009.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden görüntülenen hız değeri 2 ile çarpılmaz. İlk ayar yaptığınızda üstteki DDR Speed değeri değişmeyecektir.

Siz XMP ayarını yapıp 4266 MHz değerini aşağıda gördükten sonra bilgisayarı yeniden başlatacaksınız ve tekrar BIOS'a girdiğinizde üstteki değerin de 4266 MHz olduğunu göreceksiniz.

BIOS'ta kaydedip çıkış yapmadan üstteki değer değişmez.

BIOS üzerinden görüntülenen hız değeri 2 ile çarpılmaz. İlk ayar yaptığınızda üstteki DDR Speed değeri değişmeyecektir.

Siz XMP ayarını yapıp 4266 MHz değerini aşağıda gördükten sonra bilgisayarı yeniden başlatacaksınız ve tekrar BIOS'a girdiğinizde üstteki değerin de 4266 MHz olduğunu göreceksiniz.

BIOS'ta kaydedip çıkış yapmadan üstteki değer değişmez.
dediğin gibi yaptım ama üstteki 2133 mhz değişmedi
Belleklerin tam kodları nedir?
tam kodlarını nerden görebilirim?
2133*2=4266. Olmasi gerektigi gibi calisiyorlar.
görev yöneticisin de de 2133 mhz de çalışıyor görünüyor. 2 ile çarpılması konusunu aça bilir misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı