4300 Liraya Gaming Laptop Önerisi

Kullanmadan duyduklarında bu kadar iddaalı konuşmanı anlayamadım. Bu cihazlar telefon değiller sürekli güncellensinler. Msi'ın kendi Artı özellikleri olduğu doğrudur ama aynı fiyata daha 965 960 almak yerine 970 alırsan artı olursa olsun performansına yetişeceğini düşünmüyorum. Bütçesi 5000 liraya yetecek çok kişi yok malesef Türkiye'de. Ön yargını yıkmanı tavsiye ederim.

Seçimlerden sonra doların 2 seviyesine düşeceğine inanan arkadaş hiç ekonomi bilmiyor bence....
Asil konuya gelirsek bende 3 nesil islemcilerin oldugu zaman MSI,Asus ve Monster arasında çok gidip gelmiştim.

Asus'un g75vx-056ch modelini almıştım. Malzemesi gerçekten kaliteliydi ama 670mx ekran kartı benim için hicbir zaman yeterli olmadı. Ama o zamanda sleeper tarzda yani her ortama uygun olacak bir laptop aradığımdan Asus'u tercih ettim. Honda gibi üst limitleri zorlamadan her zaman bildiği yoldan giderek fazla değişiklik yapmadan bildiği, güvendiği yoldan gidiyor :)

Monster'a gelirsek monster eski monster değil. Parçaların montajı Türkiye de yapıldığı için cihaz ucuza geliyor. Kasa kalitesini bilmem.

MSI bana biraz tokat geliyor; özellikle 3. Nesil bilgisayarlarında çok sıkıntı yaşayan arkadaşlarım var. Misal Yamaha motosikletleri gibi düşünülebilir. Sürekli yenilikçi. Misal SLİ ekran kartı buna bir örnek :)

Ama şuan bir bilgisayar alsam monster alırım uygun fiyata performans bilgisayarı.

Modaretor arkadaşım eğer bu mesaj yüzünden ceza vereceksen şöyle bu mesajı sileyim.

Beyler açıkça söylemek gerekirse benim param yok. 3 yıldır biriktiriyorum. Hatta zengin arkadaş buldum günlük yemeği ona ısmarlattırıp parasını bir kenara koydum. 3 bin e yakın param var. Lys den sonra inş alıcam. Onun için 4 bini bile geçmesi düşük ihtimalken siz bana 4.500 lük modeller öneriyorsunuz. En son aklıma yatan model Monster Tulpar T7 V2.6.1 ssd yok modelde. Daha sonra ssd takabilir miyim? Hepinize ilginizden ötürü teşekkür ederim.

Seçimlerden sonra doların 2 seviyesine düşeceğine inanan arkadaş hiç ekonomi bilmiyor bence....
Asil konuya gelirsek bende 3 nesil islemcilerin oldugu zaman MSI,Asus ve Monster arasında çok gidip gelmiştim.

Asus'un g75vx-056ch modelini almıştım. Malzemesi gerçekten kaliteliydi ama 670mx ekran kartı benim için hicbir zaman yeterli olmadı. Ama o zamanda sleeper tarzda yani her ortama uygun olacak bir laptop aradığımdan Asus'u tercih ettim. Honda gibi üst limitleri zorlamadan her zaman bildiği yoldan giderek fazla değişiklik yapmadan bildiği, güvendiği yoldan gidiyor :)

Monster'a gelirsek monster eski monster değil. Parçaların montajı Türkiye de yapıldığı için cihaz ucuza geliyor. Kasa kalitesini bilmem.

MSI bana biraz tokat geliyor; özellikle 3. Nesil bilgisayarlarında çok sıkıntı yaşayan arkadaşlarım var. Misal Yamaha motosikletleri gibi düşünülebilir. Sürekli yenilikçi. Misal SLİ ekran kartı buna bir örnek :)

Ama şuan bir bilgisayar alsam monster alırım uygun fiyata performans bilgisayarı.

Modaretor arkadaşım eğer bu mesaj yüzünden ceza vereceksen şöyle bu mesajı sileyim.
Bende monster tulpar t7 var ince kasa canavar gibi herşeyi ultraya aldım adwanced warfare de akıcı shadow of Mordor da ikiside genel olarak ultra ya alıyorum birde tek tek kontrol edip yükseltiyorum 40 FPS civarı rahat oynaniliyor. Canavar gibi hiç sıkıntısını görmedim daha 1 ay oldu aslında ama bakalım. Isınma sorunu yaşamadım dediğim gibi ultrada isiniyor sadece o da turbo fan la önemsiz oluyor ama almasan bile öldürücü sıcaklık değil yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyur GTA 5'te aldığım performans. Isı değerlerinide sol üstte görebilirsin, turbo fanın katkısı büyük.

@Mictlan Tam cezalıksınız. Madem 4300TL bütçen yok neden o zaman bu fiyatı yazıyorsun? Dediğin şekilde parayı biriktirmiş olabilirsin. Ama sanki biz senin kafana silah dayayıp 4500TL'lik modeller önerdik. Madem 3000TL bütçen var 3000TL'lik öneririz. 1500TL varsa da 1500TL'lik öneririz.

Son kez önerimi yapıyorum.

MSI GP70 2QF-624XTR Leopard Pro Core i7-4720HQ 8GB 1TB GTX950M 17.3" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

Galiba kendimi tam ifade edemedim. 4300 ü boşa yazmadım. Lys den sonra yani haziranda alıcam inşallah. O zamana kadr en iyisinden düşünürsek 300 bulsam bir de 1000 tl babamdan alsam 4300. Max 4300 diye de belirrttim zaten. Hem de senin dediğin gibi bir tavırlada yazmadım. Şartlarıma uygun monster Tulpar T7 V2.6.1 buldum. Eğer msi içinde gtx970m olan ve 17.3 ekranlı ve 4200-4300 civarlarında model çıkartırsa onu alıcam. Bu kadar. Herkese tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim. Kalan tek sorum şu. Özelliklerinden tam anlayamadım. Monster Tulpar T7 V2.6.1 modelinde ssd yuvası var mı?

Galiba kendimi tam ifade edemedim. 4300 ü boşa yazmadım. Lys den sonra yani haziranda alıcam inşallah. O zamana kadr en iyisinden düşünürsek 300 bulsam bir de 1000 tl babamdan alsam 4300. Max 4300 diye de belirrttim zaten. Hem de senin dediğin gibi bir tavırlada yazmadım. Şartlarıma uygun monster Tulpar T7 V2.6.1 buldum. Eğer msi içinde gtx970m olan ve 17.3 ekranlı ve 4200-4300 civarlarında model çıkartırsa onu alıcam. Bu kadar. Herkese tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim. Kalan tek sorum şu. Özelliklerinden tam anlayamadım. Monster Tulpar T7 V2.6.1 modelinde ssd yuvası var mı?

O modelde baya bir slot var. 3 tane yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca 17.3" taşıması zor olacak Istanbul'da oturuyorsan gidip gör almadan önce öyle karar ver 15.6 ve 17.3 arasında.

Monster yer yer kullanici hatalarini bile garanti'ye sokan bir firma. Omur boyu guncellestirilme ve ekranina kadar kisisellestirme sansi var, gaming laptop olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Illa en kalin modellerini almaniza gerek yok ince ve sade modelleride mevcut.

Kardeşim sözüm meclisten dışarı bizim milletimiz bir malı ucuza almayı seviyor ve aldığı ürünüde aynı givi görünen farklı firmalarla karşılaştırıyo. Atla eşşek karşılaştırılamaz MSİ yıllarca oyun bilgisayarı üretmiş global ve tecrübeli bir şirkettir. En iyi anakartları, ekran kartlarını asus ve msi üretir. Sadece donanım açısından değil ciddi bir yazılım desteği sunar. BİOS'a ve Firmware sıklıkla güncelleme verir. Monster daha ucuz olabilir ama kesinlikle MSİ kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Biraz öncede yazmıştım Recep Baltaş bu firmayı önermiyor Monster incelemeleri yapılmıyor. Anlayacağın ucuz etin tahmini çok olur aynı donanımda 1000 lira fiyat farkı oynuyosa bu iki laptop eşittir denemez kesinlikle mağzeme kalitesinde farklılık vardır
Msi mi en kalitelileri uretiyor? :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı