44.000 TL sistem önerisi

Bütçe
44000

SunSoldiers

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Selam,

Yüksek grafikli oyunlarda iyi performans almak istiyorum. Ancak daha düşük grafikli oyunları da oynuyorum. Şu an Full HD olsa da ilerleyen zamanlarda 2K bir monitöre geçmeyi düşünüyorum.
Sistemi parça parça topladığımda, en uygun 43-44bin TL civarına geliyor. Bu bütçeyle tavsiye edebileceğiniz farklı bir parça varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
Anakartı mATX olarak seçtim ancak 4070 büyük bir kart olduğundan ATX mid-Tower bir kasa tercih ettim. Güç kaynağı olan bir kasa istediğim için 700W ve üstü mATX kasa pek bulunmuyor.
Soğutucuyu biraz basit tuttum ancak yeterli olup olmayacağına dair şüphelerim var. Soğutma için bir alternatife de ihtiyacım var.

sistem
  • Kasa: Zalman N5 MF 700W 4xrgb USB 3.0 siyah ATX mid-Tower
  • İşlemci: Intel Core i5-13600KF
  • RAM: Kingston Fury Beast DDR5 RGB EXPO 16 GB (2x8GB) 6000MHz.
  • Anakart: MSI Pro H610M-E DDR5 5600MHz(OC) (Micro atX)
  • SSD: Kingston Fury Renegade PCI-e 4.0 NVMe M.2 1TB 7300/7000
  • Ekran kartı: MSI VGA GeForce RTX 4070 Ventus 3X e 12g OC RTX4070.
  • Soğutucu: Thermaltake UX100 12cm.

Topladım sizin topladığınızda işlemciyi SSD'yi fazla tutmuşsunuz onlara gerek yok.

1080P'de darboğaz yapmaması için o kadar işlemciye abanmanıza gerek yok üstüne oyun oynarken 7000 okuma ssdyede ihtiyacınız yok 3 bin yeterli ve aldığınız anakart çok giriş seviyeydi ve soğutucu düzgün soğutmazdı.

Teşekkürler ancak bu tarz hazır sistemler sadece ekran kartı odaklı gibi geliyor bana. Ekran kartını yüksek tutup diğer bileşenleri düşük tutuyorlar.
Düşük bileşen ney anlamadım? 7500F mi? Kendisi 7600X ile yakın performans veriyor zaten. Bellek 32 GB isteniyorsa Corsair yapılabilir. Deepcool PF serisi giriş seviyesi PSU, Coreliquid kronik sorunlu, SSD zaten para israfı ondan bahsetmeye bile gerek yok ama para sizin nasıl isterseniz öyle olsun.

Geri
Yukarı