45.000 ₺ PC toplama

Bütçe
45000

Alucard04

Picopat
Daha fazla  
Selam. Bu ay sonuna doğru 45.000 ₺ bütçeyle monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum, genel olarak FPS türü oyunlar oynasam da triple a oyunları da oynuyorum. İlk düşüncem 4070 Ti üzerinden gitmekti fakat paramın yetmeyeceğinden endişeliyim, dürüst olmak gerekirse sistem toplama konusunda çok bilgili de değilim bu yüzden tavsiyelerinize açığım. Bilgisayar sadece oyun ve günlük işler amacıyla kullanılacaktır, render edit vs yapma gibi bir niyetim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam sıfır olarak 4070 ti sistem toplanabiliyor. İkinci el alıp daha kötü bir şey almaya gerek yok. Ayrıca masaüstü istemiş.

@Merdo34 @messinicocugu kaliteli bir sistem toplayabilirler.

Son düzenleme:
Paranız çok kısıtlı değilse hiçbir türlü 2. el sistem almayın. Ayrıca günlük işler ve oyun için bu kadar bütçe fazla bence, render için bile çok profesyonel işler haricinde bu kadarı fazla gibi. Ama sizin tercihiniz, geleceğe yönelik iyi olabilir.

Hocam 600W psu yeterli gelir mi sizce bu sisteme ? Genelde bu tarz sistemlerde 750 ve üzeri kullanılmış izlediğim benchmarklarda, bilmediğimden soruyorum.

RTX 4080'e 600W Rampage PSU takacak kadar cesur biri varsa bana göster lütfen.

Paranız çok kısıtlı değilse hiçbir türlü 2. el sistem almayın. Ayrıca günlük işler ve oyun için bu kadar bütçe fazla bence, render için bile çok profesyonel işler haricinde bu kadarı fazla gibi. Ama sizin tercihiniz, geleceğe yönelik iyi olabilir.
İkinci el sistem istemiyorum zaten, sıfırdan kasa toplamak istemiştim konu yanlış mı anlaşıldı acaba. İleriye dönük olarak düşünüyorum öğrenciyim, elime bir daha toplu para geçmeyebilir o yüzden dizebildiğimin en iyisini dizmek istedim.

Bütçeyi biraz geçti ama işlemci ile nays kampanyası, PSU ile de MSI cashback kampanyası kullanılabilir.

Hocam alın artık hem fiyat tutuyor. Hemde yetersiz gelme olasılığı 0.
Sistemde monitör yok. Bütçesi de anca yetiyor o parçalara. Monitör dahil bir sistem istiyor.

RTX 4080'e 600W Rampage PSU takacak kadar cesur biri varsa bana göster lütfen.
Hocam alın artık hem fiyat tutuyor. Hemde yetersiz gelme olasılığı 0.
Hocam 600W psu yeterli gelir mi sizce bu sisteme ? Genelde bu tarz sistemlerde 750 ve üzeri kullanılmış izlediğim benchmarklarda, bilmediğimden soruyorum.
Evet hocam başka birine gönderecektim karışmış şimdi düzelttim. 650w gayet yeterli.

Geri
Yukarı