45.000 TL Otomobil Önerisi

sahibinden de var. Volkswagen / Golf / 1.6 TDi / Trendline / 2009 Golf 6 sahibinden.comda - 645605609

Sanayi de hangi ustaya söyle bu bahsettiğin araçlarla bu aracı benim dediğimi der.
Çok temiz istiyorsan az daha koy bundan al, sadece deneme sürüşü yapsan durumu anlarsın. Diğerleri araba değil.
Golf 6 45.000TL ye varsa bizde alalım. Bahsettiğimiz paraya Golf 6nın ölüsünü alıyorsunuz maalesef.

Araba görünümlü ama araba olmayan dolu bir arabaya binmek gibi birşey. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ayrı bir yetenek.
Sanayi de sorun ustalara onlar anlatır zaten bir kaportacıya ya da motor ustasına.

Size göre 250.000de 2012 model boyalı bir ihtimalde hasar kayıtlı arabayı sadece yeni olduğu için almak mantıklı gelebilir ama gidipte 2006-2007 model 150.000kmleri aşmamış düzgün bir araba alırsanız işte o zaman iyiki bu arabayı almışım sözünü diyebilirsiniz.

Sanayidekiler kim ki bu arabayı bilecek? Onlar vw ve Honda hariç araba bilmezler zaten. Japon ve Alman 'eyi yav' diyip geçerler.

250 Bin'e kadar dizel bir araba nasıl kullanıldı, nerede bakımı yapıldı, enjektörleri ve turbosu nasıl? Bu arabanın bu sorularını bi gözden geçirmek gerek. Ki ben olsam 160 binden sonra dizel arabaya mümkünatı yok yanaşmam. Hele ki boş bir paket alman ve büyük ihtimal ağır hasar kayıtlı -aerodinamiği koybolmuştur muhtemelen- bir arabayı asla almam. Siz bu arabayı alın diyorsanız öncelikle arabadan anlıyorum diye geçinmeyin.

2006 model düzgün arabayı bulmak ile bu ilk bahsettiğin 2012'li 250 bin km de araç aynı hesaba geliyor aslında, En uygun fiyat ve en temiz istiyorsan Megane 2 alıcaksın dizel tamamdır.

500 bin km de gümrük de Golf4 aldık 1.9 TDİ çok mennun. Herkes satıyor musun diyor. Motoruna baktırdıktan sonra sorun olmaz ustaya göstermeden alınmaz.

Son düzenleme:
Herkese teşekkür ederim. Focus ve Golfu listeme ekledim araştırmaya devam edecem.
Hocam Opel'in bazı modellerinde motor sübapları çelik olmadığı için LPG kullanımında yüksek ısıdan dolayı motor sübapları çabuk deforme oluyor. Vectra'larda bu durum var mı bilmiyorum fakat almadan konuyu bir araştırmanızı öneririm.
Bunu bilmiyordum araştırmak lazım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı