45.000 TL Otomobil Önerisi

Open Tam Bağımsız süspansiyon değil 100km ile viraj alıyorsun yoldan çıkıyor araba kaymaya başlıyor, Golf'ler tam bağımsız gerçi yenileri alınmaz torsiyon çubuğuna döndüler sadece Almaya'da satılanlar tam bağımsız süspansiyon 110km ile viraj alıyorsun araba yere yapışıyor, Aydın-İzmir arası 115 km , şu anki güncel fiyatla 25tl'ye gidiyorum arkadaşın arabasıyla.

Ölü aracı gelmiş atıyor buraya ve önerilenlere çöp diyor. Hmm, peki. Sana boş Golf'un ile mutluluklar.

Ford Focus yol tutuşu ve sportif sürüşü ile Golf'den daha iyi bir tercih. Golf'un one gectigi yer malzeme kalitesi. Ki Ford Focus'ta bulamadığını boş paket Golf'de bulamazsın.

Open Tam Bağımsız süspansiyon değil 100km ile viraj alıyorsun yoldan çıkıyor araba kaymaya başlıyor, Golf'ler tam bağımsız gerçi yenileri alınmaz torsiyon çubuğuna döndüler sadece Almaya'da satılanlar tam bağımsız süspansiyon 110km ile viraj alıyorsun araba yere yapışıyor, Aydın-İzmir arası 115 km , şu anki güncel fiyatla 25tl'ye gidiyorum arkadaşın arabasıyla.
Vectra 2004'ten itibaren arkalara tam bağımsız süspansiyon ekledi. Vectra ile viraja girip attırmayı başardıysanız gerçekten büyük bir yetenek. Araba bilginiz de çöp bu arada.

Burda bahsedilen otomobilerin hepsi çöp ben sana nokta atışı söyliyim, Golf 6 1.6 TDİ Trendline 90ps 100km / 3.7 lt yakıt tüketimi dizel, 180nm tork, stage 2 yaparsan 230 nm tork alırsın.
Çöp mü? Sizin bahsettiğiniz araba ne kadar? Siz nerede yaşıyorsun? Alo? Orda mısınız ? :)

45.000 TL bütçeye sahibim. Birazcık aşabilirim. Yakıt tüketimi açısından abartılı olmayan manuel otomobil önerebilir misiniz?

Bir Opel Vectra hayalim (araç duruşuyla ve güven veren kaslı yapısıyla hoşuma gidiyor) vardı zamanında onu gerçekleştirememiştim. 2007-2008 bir Vectra alınır mı? Eskiden 26-30 bin TL olan araç 45 bin liraları görmüş.

Şimdiden tavsiye ve görüşler için teşekkür ederim.
Eger az yakan konforlu bir aile arabası isterseniz 2006-2007 1.6 102 hp jetta onerebilirim.Manuel isterseniz istediginiz fiyata bulabilirsiniz sanirsam (tabi 2-3 parca boyayı onemsemezsiniz eğer) fakat vectra kesinlikle alınmaz 45 bine cunku vectra kasa olarak ağır ve hantal bir araç motor olarak 1.6 100 hp astra g motoru var ustunde ve bu onu jettadan ustun kılmaz.Eğer jettanın otomatiğini alırsanız 6 ileri triptonic kombinasyonu ile manuele gore performansı biraz törpüler fakat 6 vites sayesinde 100 kmh hizda 2000 devir ile gidebilirsiniz manuelde bu 3000 devir olur.Eğer butceyi 50 bine cikarabilirseniz ford 2009-2010 focus 1.6 tdci 110hp idealdir.Jettaya gore daha seri konforlu ve daha az yakan bir aractir.Fakat onunda dusuk kilometreli temizini bulmak icin biraz arastirmaniz gerekebilir.Yok ben en fazla 46-47 bin yapabilirim derseniz 2006-2008 arasi bir alt kasa focus alabilirsiniz.Mantıklı yorum yapan arkadaslar var fakat 250 binde golf al diyen arkadas kesinlikle arabadan anlamiyor.Vectra 100kmh hizla giderken virajda yoldan cikiyor demis 1.4 astra G kasa aracimiz var 160 la viraj alirken araba banamisin demiyor kaldı ki astradan daha agir olan vectra 100 le giderken yoldan ciksin.

Son düzenleme:
Yıl takıntınız yoksa; 1995-2000 Mercedes C200 Tavsiyemdir bindim çok tatlı araba ya da BMW 1998 Üstü olmak şartı ile E36 alabilirsiniz o denilen vectra'dan falan daha dolu, daha sportif, daha kalitelidir ve o dediğiniz fiyatlara inanılmaz temiz e36'lar bulabilirsiniz. Basarsanız hem çok kadar hem de çok yakar basmazsanız kaçmaz da yakmaz da.

Ben olsam osuna busuna bakmam hayalim olan Vectra'yı alırım.
Aslında haklısın da geçmişte kaldı işte 4 sene önce falan çok istiyordum nasip olmadı.
Eger az yakan konforlu bir aile arabası isterseniz 2006-2007 1.6 102 hp jetta onerebilirim.Manuel isterseniz istediginiz fiyata bulabilirsiniz sanirsam (tabi 2-3 parca boyayı onemsemezsiniz eğer) fakat vectra kesinlikle alınmaz 45 bine cunku vectra kasa olarak ağır ve hantal bir araç motor olarak 1.6 100 hp astra g motoru var ustunde ve bu onu jettadan ustun kılmaz.Eğer jettanın otomatiğini alırsanız 6 ileri triptonic kombinasyonu ile manuele gore performansı biraz törpüler fakat 6 vites sayesinde 100 kmh hizda 2000 devir ile gidebilirsiniz manuelde bu 3000 devir olur.Eğer butceyi 50 bine cikarabilirseniz ford 2009-2010 focus 1.6 tdci 110hp idealdir.Jettaya gore daha seri konforlu ve daha az yakan bir aractir.Fakat onunda dusuk kilometreli temizini bulmak icin biraz arastirmaniz gerekebilir.Yok ben en fazla 46-47 bin yapabilirim derseniz 2006-2008 arasi bir alt kasa focus alabilirsiniz.Mantıklı yorum yapan arkadaslar var fakat 250 binde golf al diyen arkadas kesinlikle arabadan anlamiyor.Vectra 100kmh hizla giderken virajda yoldan cikiyor demis 1.4 astra G kasa aracimiz var 160 la viraj alirken araba banamisin demiyor kaldı ki astradan daha agir olan vectra 100 le giderken yoldan ciksin.
Dostum zaten Golf bu parayla almaz VW çok severim ama gidip 250bin yapmış dizel motor da alınmaz. Jetta önerini de köşeye not aldım en uygun anımda araştırma yapacağım.
Temizinden bir Astra H veya Toyota Corolla bulabilirsiniz.
Corolla konusu da aklımda ama acaba kaç model alabilirim bu paraya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı