45.000 TL'ye laptop mu yoksa hazır sistem mi alınmalı?

GucukBey

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşım için soruyorum. Kendisinin 45k bütçesi var, 46ya bile zor çıkar. Laptop alırım 15 gün tatile gidersem yanımda götürebilirim oynarım, rahat olur diyor. Ama hazır sistemde istiyor. Genelde hikayeli ekran kartı isteyen oyunlar oynuyor. 45k bütçeyle alınabilecek en iyi laptopla en iyi hazır sistemi atabilir misiniz karşılaştırma yapmak amaçlı değer mi diye. Hazır sistemde monitörüde yok.

Arkadaşım için soruyorum. Kendisinin 45k bütçesi var, 46ya bile zor çıkar. Laptop alırım 15 gün tatile gidersem yanımda götürebilirim oynarım, rahat olur diyor. Ama hazır sistemde istiyor. Genelde hikayeli ekran kartı isteyen oyunlar oynuyor. 45k bütçeyle alınabilecek en iyi laptopla en iyi hazır sistemi atabilir misiniz karşılaştırma yapmak amaçlı değer mi diye. Hazır sistemde monitörüde yok.

Çok oyun oynayan birisiyse 15 günlük zevk için ısınma sorunu, daha küçük ekran boyutu gibi şeyler ile kendisini oyalamasın alsın sistemini 15 gün idare etsin çok daha memnun kalacağına eminim.

Laptop olarak bunu tercih edebilir.

Hazır sistem olarak da bunu.

Ben olsam hazır sistem alırdım. Laptop olayları bana zorunlu olmadıkça boş geliyor.

Çok oyun oynayan birisiyse 15 günlük zevk için ısınma sorunu, daha küçük ekran boyutu gibi şeyler ile kendisini oyalamasın alsın sistemini 15 gün idare etsin çok daha memnun kalacağına eminim.
Sürekli seyahat ediyorsa inan leptop daha makul bir seçim olur. ki yeni nesil oyuncu leptoplarında öyle ahım şahım bir ısı sorunuda yok.

Laptoplar her zaman daha fazla değer kaybeder. Aynı paraya toplanan masaüstü PC her zaman daha güçlü olur. Laptop tercih etmeniz için tek geçerli sebep ya üniversite öğrencisi olmanız ya da çok sık seyahat ediyor olmanızdır. Aksi taktirde kesinlikle laptop tavsiye edilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı