45 bin TL 4070-4070 Ti ekran kartlı hazır sistem önerisi

hyrllh

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler.
Maksimum 45 bin TL'ye kadar tercihen 4070-4070 Ti ekran kartlı bir hazır sistem almak istiyorum. Vatan'dan falan baktım, taksit imkanı güzel. Fakat diğer hazır sistem satan sitelere kıyasla Vatan Bilgisayar nasıldır emin olamadım. Bu konuda bilgi sahibi tecrübeli birileri yardımcı olursa sevinirim. Çoğu sistemde darboğaz sıkıntısı oluyor, işlemcisi düşük kalıyor yükseltsek fiyatı aşıyor. Takipte olduğunuz kaçırma dediğiniz bir sistem varsa önerin beni de kurtarın bu işten. 3 ay oldu bakmaktan bir şey alamadım.

Zotac ekran kartı hakkında bilgim yok iyi midir

Selamlar. Sana vatan bilgisayar'da 41.424tl ye çok güzel bir sistem önerebilirim. Hem i5 13400f var hemde rtx 4070ti var. INTEL I5 13400F-EX-B660M-V5-RTX 4070 Ti TRINITY-500GB M.2 SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Extra olarak ramleri 4000ghz ve ssd'yi 1tb yaparsan 42.500tlye geliyor.
Özür dilerim size yazacaktım zotac nasıldır bilgim yok da

Zotac ekran kartı hakkında bilgim yok iyi midir?

Özür dilerim size yazacaktım Zotac nasıldır bilgim yok da.

Zotac firması iyidir. Zaten görüldüğü üzere 3 fanlı versiyonu ile geliyor. Bütün ekran kart üreticilerine aynı çip sistemi veriliyor sadece soğutma sistemlerini firmalar kendilerine göre dizayn ediyor. ASUS ve MSI'ın en yüksek 4070 Ti modeline karşı %5 daha yavaş fakat aradaki fiyat farkı yaklasık 7-8bin TL.

DDR5 sistem varken niye DDR4 tercih etsin?

DDR5 sistemi daha tam oturmadı. DDR4 ile karşılaştırmaları izleyebilirsiniz. Artı olarak şu an DDR5 için hem RAM hem anakarta extra para vermeye gerek yok. Eğer %90 oyun için kullanılacaksa fark yok. Son olarak DDR5 RAM'lerin gecikme değerleri şu an çok yüksek. DDR4 RAM'lere göre yaklasık 2-2.5 kat daha CL değerleri yüksek.

Son düzenleme:
Zotac firması iyidir. Zaten görüldüğü üzere 3 fanlı versiyonu ile geliyor. Bütün ekran kart üreticilerine aynı çip sistemi veriliyor sadece soğutma sistemlerini firmalar kendilerine göre dizayn ediyor. ASUS ve MSI'ın en yüksek 4070 Ti modeline karşı %5 daha yavaş fakat aradaki fiyat farkı yaklasık 7-8bin TL.

DDR5 sistemi daha tam oturmadı. DDR4 ile karşılaştırmaları izleyebilirsiniz. Artı olarak şu an DDR5 için hem RAM hem anakarta extra para vermeye gerek yok. Eğer %90 oyun için kullanılacaksa fark yok. Son olarak DDR5 RAM'lerin gecikme değerleri şu an çok yüksek. DDR4 RAM'lere göre yaklasık 2-2.5 kat daha CL değerleri
SUNRISE-4070 / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Bu sistemi de çok övüyorlar böyle bir şey nasıl olur bir iki yükseltme ile

DDR5 sistemi daha tam oturmadı. DDR4 ile karşılaştırmaları izleyebilirsiniz. Artı olarak şu an DDR5 için hem RAM hem anakarta extra para vermeye gerek yok. Eğer %90 oyun için kullanılacaksa fark yok. Son olarak DDR5 RAM'lerin gecikme değerleri şu an çok yüksek. DDR4 RAM'lere göre yaklasık 2-2.5 kat daha CL değerleri yüksek.
İncelemelerde sürekli özellikle DDR 5 öneriyorlar ben de anlamadım

Bu sistemi de çok övüyorlar böyle bir şey nasıl olur bir iki yükseltme ile.

Ben sana şöyle söyleyeyim. Diğer arkadaşın önerdiği sistemde iyi fakat 12 taksit yaparsanız 59bin TL'ye denk geliyor. Benim vatan da önerdiğim sisteme extra olarak 1TB SSD, 4000GHz RAM ve işlemciyi i7-13700F olarak değiştirirseniz 48bin TL'ye denk geliyor. Ziraat ile 12 taksit yaparsanız 51.160TL'ye denk geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı