45 Bin TL'ye laptop önerisi

Bütçe
45.000 TL
Evet, Cyberpunk gibi oyunlar bazı alanlarda 110-130 watt gibi değerler çekiyor bazen.
Ben God of War oynuyorum High ayarlarda ekran kartı kendini %100 kullanmıyor zatende ultra da 60 fps üstü alacam diye wat değerleri aniden benim pcde 105W'a fırlıyor sürekli power limit yiyor 95W oluyor sonra tekrar çıkıyor 105W değerine sürekli böyle. 🤣

Öyle ya, ben de kasa toplayacağım yakında. Monster cihazı server falan yaparım belki bilmiyorum :D
Düşük bütçede sıkıntı aslında. Kasa toplarken düşük bütçe de olsa watt değeri gibi dertler olmadığından uyumlu parçalar ile güzel, stabil çalışan sistem toplayabiliyorsun. Laptop için bence çok üst bütçelere kafanın rahat edeceği laptop alabilirsin gibi. İşte minimum 50k falandır artık bilemiyorum.

Ben God of War oynuyorum high ayarlarda ekran kartı kendini %100 kullanmıyor zatende Ultra da 60 FPS üstü alacağım diye wat değerleri aniden benim PC'de 105W'a fırlıyor sürekli Power limit yiyor 95W oluyor sonra tekrar çıkıyor 105W değerine sürekli böyle. 🤣

Sizin PC'deki işlemci neydi?

Düşük bütçede sıkıntı aslında. Kasa toplarken düşük bütçe de olsa watt değeri gibi dertler olmadığından uyumlu parçalar ile güzel, stabil çalışan sistem toplayabiliyorsun. Laptop için bence çok üst bütçelere kafanın rahat edeceği laptop alabilirsin gibi. İşte minimum 50k falandır artık bilemiyorum.

Tabii canım. Verirsin 3000 küsur euro alırsın bir Legion 9. kafan rahat😀

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Benim en sevdiğim lenevo cihaz legion 7i valla şahane bişey ama düz 7i pro olan değil. Bu legion 9'da güzel ama power tuşu çok yalnız kalmış 😀

Cihaz çok iyi fakat bu fiyata daha iyi kasa toplayabiliyorsunuz :D. Bu cihaz taşınabilir masaüstü gibi.

Ekran kartından bahsettim hocam işlemci için bir problemim yok. i5 12450H o stabil çalışıyor ama ekran kartı 105W değerinin 105W değerini de kullanıyor korkuyorum arada biliyorsun G870 90+15W yani 140W olsa oyun bence 140W bile kullanacak o derece güç yiyor oyun Cyberpunk'ta 130W yer rahat demek istemiştim. İşlemci kullanımı %90'ı geçmiyor oyunda ama ekran kartı hep 95 lerde. Çoğu oyunda 100W+ üstü kullanıma alışkın değilim ama God of war bir başka. 😅

Elimdeki laptopun en çok sınırlarını zorlayan oyun bu oldu.

Ekran kartından bahsettim hocam işlemci için bir problemim yok. i5 12450H o stabil çalışıyor ama ekran kartı 105W değerinin 105W değerini de kullanıyor korkuyorum arada biliyorsun G870 90+15W yani 140W olsa oyun bence 140W bile kullanacak o derece güç yiyor oyun Cyberpunk'ta 130W yer rahat demek istemiştim.

GPU NVIDIA tarafından sınırlandırılıyor. Yani 140 watt olsa da çekemez. Ben 130 watt derken işlemciden bahsetmiştim.

Cihaz çok iyi fakat bu fiyata daha iyi kasa toplayabiliyorsunuz :D. Bu cihaz taşınabilir masaüstü gibi.

Benim masaüstü ile pek ilgim olmadığından pek bilmiyorum artık ne toplanır bu bütçede😅

GPU NVIDIA tarafından sınırlandırılıyor. Yani 140 watt olsa da çekemez. Ben 130 watt derken işlemciden bahsetmiştim.

İşlemcinin o kadar wat çekmesi sorun değil mi ya? Benimki de arada 75W gibi değerleri buluyor geçiyor oha diyorum. Aşırı ısınır herhalde ama çok güçlü işlemci bu şu an konuşulanlar normaldir bunlarda.

Geri
Yukarı