45 Bin TL'ye laptop önerisi

Bütçe
45.000 TL
Peki ya bu fiyata Monster nasıl limitsiz cihaz yapıyor da diğer büyük markalar yapamıyor? Onu anlamış değilim. O halde Monster bir yerlerden kısıyor olmalı. Artık malzeme kalitesinden mi yoksa klavyeden mi vs. artık neyse?

Monster kısmıyor aslında, diğer markalar gereksiz pahalı satıyor kalitesiz cihazları.

HP cihazlar anakart ve soğutmasına göre gereksiz pahalı mesela.

Peki ya bu fiyata Monster nasıl limitsiz cihaz yapıyor da diğer büyük markalar yapamıyor? Onu anlamış değilim. O halde Monster bir yerlerden kısıyor olmalı. Artık malzeme kalitesinden mi yoksa klavyeden mi vs. artık neyse?

Marka değeri de fiyat arttırıyor ama bunu da hesaba kat bence. Ha kısıyor olabilir orasını bilemeyeceğim watt değeri çok önemli onu biliyorum sadece. Ben araştırmasam sazan gibi 45W 4060 MSI Thin alacaktım az kalsın.

Monster logo basıp satıyor, seçtiği kasalar iyi sadece. Semruk cihazlar MSI Raider kasa mesela daha ucuza satıyorlar bir gün deneme fırsatım olursa buraya konu açacağım o cihaz için.
Bide 3060 olan 25.1.2 raider ge76 kasasını kullanıyordu. Aslında o Semruklardan alıp Msı bios atacaksın işte o zaman logo dışında hiçbir farkı kalmaz 😀

Bu cihazda çok iyi değil aslında, geçen konuda görmüştük 100W PL1 156W PL2 değerine sahip olduğunu. 56 saniye 156W değerine kalıp sonrasında sabit 100W kalacak iyi değil aslında. Acer'in limitli modellerinden birisi bu.

Evet limitli ama yine de Cinebench testinden 19.800 civarı puan almış. Evet işlemci i7 13700HX için pek iyi değiller fakat Monster'dan yüksek performans verir diye tahmin ediyorum. Sonuçta işlemciler arasında normalde büyük bir fark var. Bir de panel vs. gibi farklar var.

Evet limitli ama yine de Cinebench testinden 19.800 civarı puan almış. Evet işlemci i7 13700HX için pek iyi değiller fakat Monster'dan yüksek performans verir diye tahmin ediyorum. Sonuçta işlemciler arasında normalde büyük bir fark var. Bir de panel vs. gibi farklar var.

Kısa test sonucu 19800 gelmişti, 100W olacağı için sorun çıkarır elbette tabii oynanan oyunlarada bağlı bu.

Pumpout oluyor o da diye biliyorum ben.

Türkiye'de ki her macun pump out yapabiliyor. Yurt dışında çok az pump out ihtimali olan macunlar var. Türkiye'de ki en az ihtimalle macunlardan biri MX-6.

Kısa test sonucu 19800 gelmişti, 100W olacağı için sorun çıkarır elbette tabii oynanan oyunlarada bağlı bu.

Evet, Cyberpunk gibi oyunlar bazı alanlarda 110-130 watt gibi değerler çekiyor bazen.

Geri
Yukarı