45% NTSC web tasarım için uygun mu?

Evet, öyle bir şey. Tasarım için %100 SRGB'den aşağısının alınmaması taraftarıyım.

Masaüstü monitörlerin büyük birçoğunluğu %95+ sRGB desteğine sahip olsa da ne yazık ki laptoplarda hâlâ kötü ekranlar kullanılıyor.

Profesyonel bir tasarımcı değilim yazılım ile uğraşıyorum arada web siteleriyle uğraşırken Photoshop'tan genelde kesme birleştirme işlemleri falan yapıyorum 72% NTSC ile 45% NTSC karşılaştırması buldum bir tane
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradaki gibiyse fark işimi görür diye düşünüyorum.

Ekran karşılaştırmalarını YouTube videoları üzerinden değil, kendi gözünüzle görerek yapmanız gerekiyor. Çünkü videolarda kullanılan kameralar ve videoyu izlediğiniz ekran aradaki farkı tam gösteremez.

Ekran karşılaştırmalarını YouTube videoları üzerinden değil, kendi gözünüzle görerek yapmanız gerekiyor. Çünkü videolarda kullanılan kameralar ve videoyu izlediğiniz ekran aradaki farkı tam gösteremez.

Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. Olmadı bir teknoloji marketine gidip bu sRGB değerine sahip monitörlere bakarak kıyaslama yaparım.
%45 NTSC nereye denk geldiğini söylemem tamamen yanlış olur. Riske girmeyip %100 sRGB olanı almak daha mantıklı.

Evet ama satışta göremedim o model daha çok ABD için çıkış yapmış sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı