%45 NTSC panel çok mu kötü?

Seemih

Picopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar 45 NTSC ekran bu videodaki gibi kötü mü? Benim 12 senelik Samsung laptop bile sağdakine benzer gösteriyor biz bu paraları veriyorsak herhalde o kadar da kötü değildir. 45 NTSC ekrana sahip olanlar deneyip yardımcı olursa çok sevinirim. Bu arada soldaki 45 NTSC ve benim alacağım laptop IPS panel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar 45 NTSC ekran bu videodaki gibi kötü mü? Benim 12 senelik Samsung laptop bile sağdakine benzer gösteriyor biz bu paraları veriyorsak herhalde o kadar da kötü değildir. 45 NTSC ekrana sahip olanlar deneyip yardımcı olursa çok sevinirim. Bu arada soldaki 45 NTSC ve benim alacağım laptop IPS panel.

Yıllardır %70+ NTSC cihaz kullanıp bu modele geçersen kötü. Aynı şey 144 Hz monitör kullanıp bir anda 60 Hz monitöre kalırsan da olur.

Benim laptopumda %45 NTSC oranına sahipti kaliteli bir monitör almadım ama %72 NTSC var ve çağ atlamış gibi oldum.

Renkleri doğru görmen çok elzem değilse hiçbir şey olmaz. Ben kullandığımda renkler kötü dememiştim.

link burada 1.20'den itibaren denerseniz iyi olur ya sana zahmet.

Yıllardır %70+ NTSC cihaz kullanıp bu modele geçersen kötü. Aynı şey 144 Hz monitör kullanıp bir anda 60 Hz monitöre kalırsan da olur.

Yok daha iyisini anca internet kafelerde kullandım bir de telefonumda.

link burada 1.20'den itibaren denerseniz iyi olur ya sana zahmet.

Yok daha iyisini anca internet kafelerde kullandım bir de telefonumda.

Benim telefonum AMOLED ekrandı, kullandığım monitör 2007 çok eski bir monitördü ikisi arasındaki fark o kadar fazlaydı ki bozulunca şükür ettim laptopum ise soldaki gibiydi. Yalnız sadece NTSC değil Adobe RGB ve sRGB hatta kontrast oranı bile fark eder. Belki yansıma işleme özelliği bile fark edebilir kamera ile çekimlerde. Çok fazla aldanmamak lazım.

Kamerayı soldakine odaklasa da farkı görsek keşke. Parlaklığı farklı 2 monitörü çekip karanlık olana odaklanmış gibi gözüküyor.

Bana da öyle geldi bu kadar fark fazla bir de eşit bir karşılaştırma olmamış pek.

Yani görünce çok şaşırdım. Eğer doğruysa ne film izlenir ne de oyun oynanır. 100 sRGB panelli laptoplar maalesef pahalı alamam.

Monitörüm ikisinden de güzel görünüyor gözüm ile bu arada. Video çeksem nasıl olur bilemem. Bayağı fark var laptopların ikisi de kötü duruyor. 😀

Geri
Yukarı