450 bin TL otomatik araç önerisi

RaSGooL

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, aralık ayında Max 450k civarı bir araç almayı planlıyorum. İlk aracım olacak, trafik tecrübem pek yok bu sebeple otomatik tercih etmeyi düşünüyorum. Aklımda belli bir model yok. Aslında bu sebeple konuyu açmak istedim. Model önerebilir misiniz? Altta kriterlerimi belirteyim;
Hız tutkusu biri değilim. Alacağım aracı sadece gezmek tozmak için alacağım.
Uzun yol yapmıyorum. Yılda Max 4-5 kere falan olur.
Hatchback de olur sedanda. Tek kişiyim. Sığmama problemim olmaz.
Yakıt konusunda fark etmez, çünkü büyük ihtimal sadece hafta sonları aktif kullanacağım. Bu sebeple yakıt önemli değil şimdilik.
Otomatik tercih ettiğim için sanayi derdi açsın istemiyorum. Yani tabii ki sanayiye gidilir fakat her ay her hafta da götürmesin.
Max 1-1.5 yıl sonra daha üst segment ve manuel bir araca geçeceğim. Çünkü bu paraya alınabilen otomatiklerin durumu belli. Manuel ve güncel bir araç almak istiyorum.

Şunu da belirteyim, otomatik diye illa şart tutmakta istemiyorum. Manuel olan ve bu paraya bunu alacağına bu aracı(manuel) al diyen varsa oda olur açıkçası. Yavaş yavaş alışırım diye düşünüyorum.
Ama dediğim gibi trafik tecrübem sıfır. Onuda geçtim araba kullanmışlığım bile çok az. Hatta şöyle söyleyim en son kullandığım araç, ehliyet aldığım araç :( bunu göz önüne alırsanız sevinirim.

Konuyu çok uzatıyor gibiyim de şunu da sormak istiyorum. Şubat ayını beklersem +500k üzerine çıkabilirim. Ama yeni yılda araç fiyatları ne olur bilemiyorum. Beklemeye değer mi?

Dediklerine cevap veremem fakat son dediğin için şunu söyleyebilirim ki,

550 civarına güzel bir araç buldun mesela, işte o zaman bir yerden borç falan bulup kredi çekip o arabayı alabilirsin. Bekleme şubat ayını kısacası bence eğer imkanın varsa.

450 Civarına çok temiz 2010 üstü atmosferik 1.25 veya 1.4 fiesta alabilirsiniz.
Yine atmosferik c3 de önerebilirim. Sorun sıkıntı yaşamazsınız vede bu araçların temizini alırsınız 450 ye.

Dediklerine cevap veremem fakat son dediğin için şunu söyleyebilirim ki,

550 civarına güzel bir araç buldun mesela, işte o zaman bir yerden borç falan bulup kredi çekip o arabayı alabilirsin. Bekleme şubat ayını kısacası bence eğer imkanın varsa.
Hocam şunda bu bütçeye kredi ile çıkabiliyorum. Teşekkür ederim.
450 Civarına çok temiz 2010 üstü atmosferik 1.25 veya 1.4 fiesta alabilirsiniz.
Yine atmosferik c3 de önerebilirim. Sorun sıkıntı yaşamazsınız vede bu araçların temizini alırsınız 450 ye.
Detaylı incelicem. Teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı