450 TL Kasa ve PSU Önerisi

Açelya_ Ateş

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhebalar sistem toplamaya bukadar yaklaşmışken parçaları doğrulamak isterim nerdeyse bütün parçalardan eminim lakin kasa dan bir türlü emin olamıyorum. Kırmızı ve siyah renklerinin uyumuna bayılıyorum o yüzden aynı renk uyumunu kasada da görmek istiyorum lakin sade bir kasada olabilir. Sistemimi görmek için bir penceresi olabilir. Yanında da en az 600w bir güç kaynağı olsa yeterlidir. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aerocool Aero800 ve Seasonic S12II-62o 80+Bronze PSU alabilirsiniz. 40-50 TL daha fazla vererek aynı güç kaynağının modüler olanını (Seasonic M12II-62o) almanızı öneririm.

Kasa: AEROCOOL Aero 800 USB 3.0 4xFan Siyah ATX Kasa AE-AERO800

Modüler olan PSU: SEASONIC M12II 80+Bronze 620W Modüler Power Supply SEA-M12II-620

Modüler Olmayan PSU: SEASONIC S12II-620 80+Bronze 620W Power Supply SEA-S12II-620

Kasanın detaylı incelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O kasa konusunda kalitesiz malzeme şikayeti var, üst modeli H440 ise mükemmel lakin pahalı.

Corsair Spec Alfa' ya bakabilirsiniz.
H440 cidden çok güzel duruyor lakin fiyatıda belli Corsair kasaya gelince ben o kasayı unutmuştum ama o kasada çok tatlı yanına 600w bir güç kaynağıyla çok güzel bir kombinasyon olur ama bütçemi zaten sonuna kadar kullandım hatta aştım bile ama bu kombinasyon aklımda.

Aerocool Aero800 ve Seasonic S12II-62o 80+Bronze PSU alabilirsiniz. 40-50 TL daha fazla vererek aynı güç kaynağının modüler olanını (Seasonic M12II-62o) almanızı öneririm.

Kasa: AEROCOOL Aero 800 USB 3.0 4xFan Siyah ATX Kasa AE-AERO800

Modüler olan PSU: SEASONIC M12II 80+Bronze 620W Modüler Power Supply SEA-M12II-620

Modüler Olmayan PSU: SEASONIC S12II-620 80+Bronze 620W Power Supply SEA-S12II-620
O kasada çok güzel duruyor aslında kafamda da o kasa var ama başka alternatiflere de kafam gitmiyor değil. Zaten konuyu açma sebebimde bu bütün alternatifleri görmek istemem.

Türkiye'de pek düzgün güç kaynağı yok malesef. O yüzden Seasonic almak lazım.

Seasonic S12II 80+ Plus Bronze 620W (SEA-S12II-620) Aktif PFC Güç Kaynağı

Kasa için kesinlikle Corsair Carbide Spec Alpha. Vatan'da 313 liraydı ancak stokta yok. Gerçi olsa da 124 lira aşıyor. Görünüme önem veriyorsanız bence daha iyisi yok.

Ben kasayı beyaz/kırmızı olan model ile birlikte Amazon'dan Evga B2 750Watt güç kayağı alarak tamamlamayı düşünüyorum. Güç kaynağı da 70$+kargo...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı