450 TL Kasa ve PSU Önerisi

Spec Alpha'yı sadece ben mi beğenmiyorum?
Ben de beğenmiyorum, tasarımı hoş değil, ayrıca markadan dolayı pahalı. Eğer böyle kötü bir tasarımı Everest, Frisby gibi markalar yapsa sabah akşam çamur atılır. Söz konusu Corsair olunca ne yapsa beğeni alıyor. Bunu ben de anlamıyorum.

Dipnot: Everest ve Frisby markalarını savunmak için demiyorum, örnek olarak verdim. :)

Spec Alpha'yı sadece ben mi beğenmiyorum?

Neyini beğenmiyorsun mesela? Veya beğendiğini at kıyaslayalım.
Spec-Alpha_RED_21.png

Ben de beğenmiyorum, tasarımı hoş değil, ayrıca markadan dolayı pahalı. Eğer böyle kötü bir tasarımı Everest, Frisby gibi markalar yapsa sabah akşam çamur atılır. Söz konusu Corsair olunca ne yapsa beğeni alıyor. Bunu ben de anlamıyorum.

Dipnot: Everest ve Frisby markalarını savunmak için demiyorum, örnek olarak verdim. :)

Tasarım kötü mü? YouTube'da sistem toplayanlar bu yüzden mi tasarım için bu kasayı seçip video çekiyor? Ayrıca kasaya yakından bakmadan yorum yapmayın. Çok kaliteli duruyor resimden görüldüğü gibi değil.

Kalkıp Dark N10 önerene ne demek lazım? Düz plastik simsiyah kasa?

Kasa zevk meselesi, bana sorarsan NZXT H440, 760T, 780T, CM Cosmos, TT V71, V51, V31 vb tam alınacak cinsten kasalar ama başka birine göre sadedir, tasarım özürlüdür, rengi kötüdür vesaire. Bence marka fanboyluğuna gerek de yok. Dark N10 dediğin kasa bu ülkede peynir ekmek gibi giden bir kasa. Tam bir fiyat/performans ürünü. Belki kalitesi bir Corsair değil ama fiyatı ve fan sayısına baktığın zaman kaliteden feragat ettiğine değdiğini düşünüyorum. 200 liraya 5 fanlı, fan kontrolcülü ve camlı kasa bulamazsın N10 dışında. Dediğim gibi tasarım işi ayrı bir konu, kişisel zevk meselesi oluyor o.

Kasa zevk meselesi, bana sorarsan NZXT H440, 760T, 780T, CM Cosmos, TT V71, V51, V31 vb tam alınacak cinsten kasalar ama başka birine göre sadedir, tasarım özürlüdür, rengi kötüdür vesaire. Bence marka fanboyluğuna gerek de yok. Dark N10 dediğin kasa bu ülkede peynir ekmek gibi giden bir kasa. Tam bir fiyat/performans ürünü. Belki kalitesi bir Corsair değil ama fiyatı ve fan sayısına baktığın zaman kaliteden feragat ettiğine değdiğini düşünüyorum. 200 liraya 5 fanlı, fan kontrolcülü ve camlı kasa bulamazsın N10 dışında. Dediğim gibi tasarım işi ayrı bir konu, kişisel zevk meselesi oluyor o.

Hocam benim kasada 350 liraya kadar bütçem var psu hariç

Dark N10 baktım mavi ledler kırmızı olsa severdim belki çünkü ben de düşünüyorum ama tasarımı kötü.

Arkadaşıma TT V31 aldırdım içindeki güç kaynağını değişmeye çalışıyor bu sıralar eğer tek satılsa alırım ama o da tasarım özürlü buna karşılık içi istediğim gibi, hava soğutma desteği 154mm olması dışında.

Zalman bakıyım dedim plastik kalitesi dandik keza NZXT S340'da bana göre öyle kalitesiz geldi.

Corsair diyince hemen "oo marka seçmiş kesin fanboy, oo marka olduğundan dandiktir kesin" demek yanlış bence. Corsair'in bir çok kasasını sevebiliyorken diğer markaları sevemiyorum. Spec Alpha Vatan'da ucuz diye alabiliyordum ama şimdi orda da stoklarda kalmamış. Komple camlı düz modellere bakacağım sanırım.

Yani görünüş açısından değerlendirdiği için bu konuya N10 hakkında öyle yazdım. Yoksa benim seçeneklerimin arasında. Keşke Fansız hali olsa da biz Corsair fanları takabilsek...

-Ayırca eklemek istiyorum. NZXT bir razer amblemi bir led ışık için fazladan 200 lira istiyor hatırlatırım NZXT önerenlere. H440 iyi ama pahalı. O fiyata çok seçenek var.

Everest Titan var vatanda 480 TL civarında ben aldım 750 watt 80plus psulu fan kontrolcusu bile var uzerinde pencereli çok ferah ışıklı fanları var harika gorunuyorlar gerçekten everest ten beklenmeyecek kalitede bakmadan geçme derim..

Arkadaşlar ben konu sahibiyimdir ve Türkçe kurallarına uymadığım için tam 1 ay ban yedim şurada ne kadar mesajım varsa yüzde doksanında insanlara yardım ettim lakin daha hatamı bile bana göstermeden belki bir noktalama işaretinden tam 1 ay ban yedim bu yüzden siteye küsen çok insan olduğunu düşünüyorum bundan sonrada sistem hakkında kimseden yardımda almayacağım belki birkaç hatırı sayılır dost için banım kalktığında sistemin fotoğraflarını paylaşabillirim.
Benden bu kadar hepinize saygılar sevgiler ama cidden kalbim kırıldı yani.

Arkadaşlar ben konu sahibiyimdir ve Türkçe kurallarına uymadığım için tam 1 ay ban yedim şurada ne kadar mesajım varsa yüzde doksanında insanlara yardım ettim lakin daha hatamı bile bana göstermeden belki bir noktalama işaretinden tam 1 ay ban yedim bu yüzden siteye küsen çok insan olduğunu düşünüyorum bundan sonrada sistem hakkında kimseden yardımda almayacağım belki birkaç hatırı sayılır dost için banım kalktığında sistemin fotoğraflarını paylaşabillirim.
Benden bu kadar hepinize saygılar sevgiler ama cidden kalbim kırıldı yani.

Ben toplamda 2-3 ay ban yedim :D Sistemi topladığım gün hem Sosyal hem YouTube kanalını karşıma çıkmayacak şekilde engelleyeceğim. Ne yazsak ceza veriyorlar ama tanıdık olunca uyarıyorlar. Tek amacımız yardım almak ve yardım etmek...

Önce site ismine bakalım. Technopat... Ne de güzel Türkçe'sine sahip çıkan bir evlat.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı