450 TL VDSL 5G modem önerisi

Cavidov

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yeni taşınacağım eve 100Mbps paketini bağlatacağım, kuruluma geldiklerinde modem getirmedikleri söylendi yani VDSL bir 5G modem almam gerekiyor. Ev 2 katlı. Router da kullanacağım CAT6 kablosuyla. Bana problem yaratmayacak güzel modem önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçemin üzerinde biraz maalesef 500-600'e kadar da çıkarım ama 750 biraz çok geldi.

Hocam dediğim gibi o paralara düzgün modem yok. Belki yukarıda attığım modemin 2. el temizini bulabilirsiniz 500 600 civarına. Ama iyi modemdir. İşlemcisi güçlü oldugu icin sorun yaşamazsınız hız konusunda.

Hocam bütçemin üzerinde biraz maalesef 500-600’e kadar da çıkarım ama 750 biraz çok geldi.
Dolar kurunun inmesini bekleyeceksiniz başka çareniz yok 🤷‍♂️

Hocam dediğim gibi o paralara düzgün modem yok. Belki yukarıda attığım modemin 2. el temizini bulabilirsiniz 500 600 civarına. Ama iyi modemdir. İşlemcisi güçlü oldugu icin sorun yaşamazsınız hız konusunda.
Hocam bu modemden Xiaomi 5GHz router’a kablo çeksem bi sorun olmaz değil mi eğer olmaz diyorsanız biraz baktım bu attığınız en iyi seçenek gibi, bütçeyi aşacağız biraz artık.

Dolar kurunun inmesini bekleyeceksiniz başka çareniz yok 🤷‍♂️
Bütçeyi arttırmaya karar verdim hocam :)

Hocam bu modemden Xiaomi 5GHz Router'a kablo çeksem bir sorun olmaz değil mi eğer olmaz diyorsanız biraz baktım bu attığınız en iyi seçenek gibi, bütçeyi aşacağız biraz artık.

Olmaması lazım hocam. Belki routere bile gerek kalmayabilir. Bu modem 4 antenli çünkü.

Hocam bu modemden Xiaomi 5GHz router’a kablo çeksem bi sorun olmaz değil mi eğer olmaz diyorsanız biraz baktım bu attığınız en iyi seçenek gibi, bütçeyi aşacağız biraz artık.

Xiaomi router'ınız ile cat-6 ethernet kablo çekerseniz modemden sorunsuz kullanırsınız. Ama Xiaomi'nin 192.168.1.1 ip adresini değiştirmenizi öneririm. IP çakışması olabiliyor modem ile router arasında. Modem'in IP'si 192.168.1.1 ise Router'ın IP'sini 192.168.2.1 yapın ki çakışma olmasın. Umarım anlatabilmişimdir.

Geri
Yukarı