450 TL'ye SSD tavsiyesi

Hangi ssd'yi almalıyım?

• Vertex 4

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8

harun101010

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi. SSD almak istiyorum daha önce 60 GB Corsair LS serisi SSD'im vardı ve memnundum ancak onu bir arkadaşın kasasına taktık. Ve şimdi kendi kasama 120 GB SSD takmak istiyorum. Bu konuda Corsair kaliteli biliyorum ancak birsürü serisi çıkmış durumda. LS var GS var neutron var bu konuda seçerken biraz sıkıntı yaşadım.

Şimdi işi bilen arkadaşlardan yardım istiyorum. Hangi seri hangi performans için üretilmiş durumda. Sistemimin özelliklerini de yazayım buna göre bir SSD önerisi almak istiyorum. Anakartım Gigabyte H77m-d3h. 16 GB Kingston Hyper RAM var. İşlemcim Intel Core i5 3.80GHz. Ekran kartı olarak da Gigabyte GTX560 Ti kullanıyorum.

Sistemimi hem oyun hem de AutoCAD gibi uygulamaların performansı anlamında kullanıyorum. Acilen sizlerden bir cevap bekliyorum arkadaşlar fiyat olarak 450 liraya kadar çıkabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Samsung gerek malzeme kalitesi gerek megician programı ile bence daha iyi bir seçenek gibi.

Samsung almamın karı bana ne olur? Neden samsung almalıyım? İlk defa sizden duydum samsung önerisini. Corsair varken neden samsung. Başka arkadaşlar da görüş bildirsin lütfen.

Ayrıca arkadaşlar 240 değil 120 GB alacam. Çünkü bunu sadece sistem kurmak ve 1-2 program kurmak için istiyorum. Oyunları 2 TB olan hddye kuracam. Yani bu alacağım ssd'yi sadece yerel disk(C) olarak kullanacam. Bu yüzden 240 GB olursa sistem yavaş olur. Diski bölmek istemiyorum. İkinci disk olarak da HDD'yi kullanacam yani yerel disk(D) olacak. Bu yüzden 120 GB SSD kullanmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Eğer anakartınızda M.2 desteği varsa 450 TL ile M.2 SSD almanız sizin için daha güzel olacaktır. Tercihen XPG M.2 SSD alabilirsiniz. Şahsen kullanmadım ancak internette güzel olduğuna dair birçok inceleme videosu izledim. (İnternete ne kadar güveneceğinize bağlı tabii.)

Corsair adı çıkmış bir marka evet kabul ediyorum RAM vs güzel ama her şeyi de iyi olacak diye bir şey yok bence HDD varsa SSD 250 GB yeter ama HDD yoksa 500GB SSD yeter

Bütçen varsa:

250 GB : Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı
500 GB : ✅ Samsung 860 Evo 500 Gb 560mb-520mb/s Sata3 2.5" Ssd Mz-76e500bw - n11.com

Bütçen çok yoksa:

250 GB : Kingston A400 monolitik sürücü 2.5'' 240 GB Serial ATA III TLC Solid State Disk SSD SA400S37/240G - Nanokatalog

500 GB : Hi-Level 480GB 2,5" 550MB/530MB/s SSD Disk - SSD30ULT/480G - incehesap.com

Eğer anakartınızda M.2 desteği varsa 450 TL ile M.2 SSD almanız sizin için daha güzel olacaktır. Tercihen XPG M.2 SSD alabilirsiniz. Şahsen kullanmadım ancak internette güzel olduğuna dair birçok inceleme videosu izledim. (İnternete ne kadar güveneceğinize bağlı tabii.)
kardeşim sen konu hortatmak üzerine master mı yaptın ne zaman 2015 konularına girsem 5 dakka önce sen yazmış oluyorsun.
kardeşim sen konu hortlatmak üzerine master mı yaptın ne zaman 2015 konularına girsem 5 dakka önce sen yazmış oluyorsun.

Geri
Yukarı