450 Watt High Power Eco Görüntü Sorunu

sniper845

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir güç kaynağı aldım. Önce bileşenlerimi yazayım. Sonra sorunumu.

• anakart: ecs a780gma ultra black
  • işlemci: amd athlon x2 7850 be
  • ekran kartı: ati sapphire hd 4830
  • 4 gb kingston ddr2 ram

Şimdi arkadaşlar. Geçenlerde güç kaynağım bozuldu. Akasa 450 watt bir güç kaynağıydı. Nereden anladım? Çünkü bilgisayara elektirik gelmiyordu. Baya kontrol ettim. Yeni güç kaynağı aldım. Bu gün 450 watt high power eco.

Bilgisayara bağladım. Bu sefer güç geldi. Fanlar çalıştı. Ancak ekrana görüntü gelmiyor. Monitörde en ufak bir değişiklik olmuyor. Vga ile monitörle denedim onboard bağlantılarla da denedim olmadı. Hdmi ile tv'de denedim. Hem ekran kartını hem de onboard olarak olmadı.

Bağlantı yaparken şöyle bir sorun vardı. Anakartta 12v atx girişi 8 pin ama yeni güç kaynağında 4 pin var. 4 pini taktım uyan kısmına. Acaba ondan mı kaynaklandı bilemiyorum. Anakart üzerinde yeşil ışık yanıyor. Ekran kartı üzerinde kırmızı ışık pc açılırken bir kere yanıp sönüyor sadece. Faydası olur mu bilmem. Yorumlarınızı bekliyorum. Bir de güç kaynağını değiştirmem gerekirse hepsiburada.comdan ne ile değiştirebilirim? Bir de değişim sırasında sorun çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktım. Bütün kabloları yerine taktım. Ekran kartında mı sorun diye onboard ekran kartıyla da denedim ekran kartını söküp. Monitörde mi diye televiyona da bağladım. Ama bir türlü görüntü gelmiyor. Sadece 8 pinlik girişin yarısı dolu yarısı boşta. 12v atx girişi oluyor sanırım. Bundan olabilir mi acaba ?

- - - Güncellendi - -

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı