4500 -5000 TL Monitör Tavsiyesi

Bütçe
4000-5000

T-GeNeRaLs

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda monitörümde panel arızası söz konusu olduğundan eski monitörüme değişim veya iade kararı çıktı.

Kullanmış olduğum monitör;
MSI Optix MAG241CR 23.6" 144 Hz 1 ms HDMI Display FreeSync Full HD Curved Modeliydi.

Tüm ekipmanlarım MSI. Yeni monitör içinde eko sistemi bozmamak adına MSI tercih etmek istiyorum fakat belirttiğim fiyat aralıklarında sanırım daha iyi monitörlerde olabilir seçerken açıkçası çok kararsız kaldım.

24" boyutu bana çok ideal geliyor oyunlar için özellikle, ama aynı zamanda yazılım işi ile uğraştığım için iş yerimde 27" kullandığım monitörüm var, oyunlarda alışmak biraz zorlar diye düşünüyorum bu konuda ön görüleriniz nelerdir.

Düşündüğüm kavisli bir model yenilemişken de 144Hz üzerinde olmasını düşünüyorum.
27"alırsam 2K tercihim olacak

Ekran Kartım RTX 2070S.

MSI 27" Optix MAG272CQR Gaming Monitör, Curved, WQHD, VA, 165Hz, 1MS, HDR Ready, RGB, HDMI+DP

Modeli sıcak geliyor. Fakat LG 'nin bir modeline baktığımda IPS panel ve daha uyguna bir monitörde alınabiliyor.

Bunun yerine 24 FHD devam edip 240 Hz bir tercih mi yapmalıyım?
Ya da MSI'dan uzaklaşıp farklı bir marka tercihimi olmalı desteğinizi rica eder iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı