4500₺ PC önerisi

Bütçe
4500₺
Ekran kartı modelini MSI GeForce GTX1660 Super Gaming X yap. Hala bütçen kalıyor. Ondan sonra istersen işlemciyi 2600X yap, istersen 16 GB bellek yap, istersen SSD 480 GB yap istersen hiçbir şey yapma. Şu anda bulunan SSD için sorunlu diyen birçok kullanıcı var. İstersen aynı fiyata Kingston yapıp alabilirsin.

Bütçemi çok aşan bir fiyat
Profilimden açtığım konuya bakabilirsin bende aynı bir bilgisayar aldım, hazır pc yerine kendin toplaman daha iyi bence. 4 5 sistem var benim konumun içinde ve en son sistemi öneren 1660 Super olan sistemi almayı düşünüyorum gayet güzel bir sistem. Günlük pek kullanmıyorum genelde oyun oynuyorum o yüzden sistemdeki harddisk'i ssd ile değiştiricem seninde aklında bulunsun istersen. (pc toplamada yeni sayılırım bunu gören arkadaşlar o konuya da yardım ederse sevinirim)

R5 2600x
Kingston A2000 250gb M2 SSD
1TB HDD
Wifi Alıcısı ekledim. Fiyat 4510₺ oldu ve bunu almayı düşünüyorum önerdiğiniz başka bir şey var mı
R5 2600X almana gerek yok 2600 yeterli, istersen HDD çıkarabilirsin şahsen ben fazla bir şey depolayan birisi değilim. O yüzden bana 480GB SSD Yetiyor. Ayrıca günlük işlerinde hızlanır pc eğer windows'u SSD'e kurarsan. Hdd çıkarıp 2600'e düşürürsen MSI GTX 1660 Super Gaming X alabilirsin ekran kartı olarak. Ayrıca sistemi sinerjiden toplamayı deneyebilirsin daha çok malzeme var ayrıca kasanı Corsair Carbide Spec-Delta yapabilirsin

Bence bu fiyata ben alabileceğin en sistem. Hatta SSD'yi 240 yapıp fiyatı daha da aşağı çekmen mümkün
Tasarım ve video edit ile uğraştığım için fazladan alana ihtiyacım var 4000₺ iken bu bilgisayarı kaçırdığım için üzgünüm baya :(
R5 2600X almana gerek yok 2600 yeterli, istersen HDD çıkarabilirsin şahsen ben fazla bir şey depolayan birisi değilim. O yüzden bana 480GB SSD Yetiyor. Ayrıca günlük işlerinde hızlanır pc eğer windows'u SSD'e kurarsan. Hdd çıkarıp 2600'e düşürürsen MSI GTX 1660 Super Gaming X alabilirsin ekran kartı olarak. Ayrıca sistemi sinerjiden toplamayı deneyebilirsin daha çok malzeme var ayrıca kasanı Corsair Carbide Spec-Delta yapabilirsin
Hem oyun oynamak hemde tasarım ve video edit yapabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum.
O yüzden tercihimi 2600x ve 250gb M2SSD+1TB hdd den yana kullandım. Sinerji sitesine bakacağım. Başka bir tavsiyen olursa yaz lütfen Önerilerin için teşekkürler ederim :)

Son düzenleme:
Tasarım ve video edit ile uğraştığım için fazladan alana ihtiyacım var 4000₺ iken bu bilgisayarı kaçırdığım için üzgünüm baya :(

Hem oyun oynamak hemde tasarım ve video edit yapabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum.
O yüzden tercihimi 2600x ve 250gb M2SSD+1TB hdd den yana kullandım. Sinerji sitesine bakacağım. Başka bir tavsiyen olursa yaz lütfen Önerilerin için teşekkürler ederim :)
2600X kısaca overclock yapılmış 2600. Dizdiğin sistem hali hazırda söylediğin işlemleri rahatça yapabilir, işlemcini bi' tık düşürmeyi gözden geçirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı