4500 TL bütçe Ryzen 5 3500X GTX 1660 Super sistem alinir mi?

Dostum aynı sistemi bende inceliyorum 1-2 gün öncesine kadar aynı sistem 4.200₺ civarıydı 1-2 günde 250-300₺ artması çok acayip ama kasa ve psu değiştirirseniz tam F/P sistemi olacaktır.

Dostum aynı sistemi bende inceliyorum 1-2 gün öncesine kadar aynı sistem 4.200₺ civarıydı 1-2 günde 250-300₺ artması çok acayip ama kasa ve psu değiştirirseniz tam F/P sistemi olacaktır.
Hocam dolar 10-20kr kadar arttı. Fiyatın artması normal

Yandan yemiş C4 yerine sağlam bir PSU+Kasa alabilirsiniz. Önerim: Corsair Carbide Spec Delta.

3500X yerine 1600 AF alabilirsiniz. Darboğaz yapmaz ve bütçenizi rahatlatır.

M.2 SSD yerine SATA SSD alabilirsiniz. Günlük kullanım da fark 0. Kingston A400 480GB öneririm.

Sistemi biraz incelediğim de sanırım İtopya'dan alıcaksınız, almayın. Müşteri Hizmetleri saç yolduruyor ve 14nm işlemci satıyorlar sırf 1600 satılmasın diye (Yanlış da olabilir fakat sistemlere bakarken 14nm yazıyordu.).

Tavsiyem: Sinerji, İncehesap vb. yerlere yönelin. Daha sağlıklı bir alışveriş olur.
Üstelik Sinerji, İncehesap Win10+Kurulum'u bedava yapıyor.
Arkadaş haklı, 3500x 6 çekirdekli 6 Threads olan bir işlemci. Bu işlemciye para vereceğine dediği gibi arkadaşın önerdiği işlemciyi alabilirsin. Lakin ben alacak olsam bu sisteme 2600x Alırdım. 6 çekirdekli ve 12 Threads olması performansı etkileyen etkenlerden. Ayriyetten X olup O.C. yatkın olarak üretilmesi de ayrıca güzel. Kaldı ki anakartın da 2. nesil, işlemcin de 2 nesil olur. Yanında gelen stock fan da fena sayılmaz. Hayırlı olsun. Kasaya gelince Arkadaşlar haklı, Everest ürünleri kaliteli değil. PSU'nun kablolarının ince olduğunu görmüştüm. N11'de GameTech Markasının Zeus modeli mevcut. Ben kendim kullanıyorum çok da memnunum. Tavsiye ederim. Kasa incelemesi de mevcut Youtube'da, bir incele istersen. Rampage'a para verme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş haklı, 3500x 6 çekirdekli 6 Threads olan bir işlemci. Bu işlemciye para vereceğine dediği gibi arkadaşın önerdiği işlemciyi alabilirsin. Lakin ben alacak olsam bu sisteme 2600x Alırdım. 6 çekirdekli ve 12 Threads olması performansı etkileyen etkenlerden. Ayriyetten X olup O.C. yatkın olarak üretilmesi de ayrıca güzel. Kaldı ki anakartın da 2. nesil, işlemcin de 2 nesil olur. Yanında gelen stock fan da fena sayılmaz. Hayırlı olsun. Kasaya gelince Arkadaşlar haklı, Everest ürünleri kaliteli değil. PSU'nun kablolarının ince olduğunu görmüştüm. N11'de GameTech Markasının Zeus modeli mevcut. Ben kendim kullanıyorum çok da memnunum. Tavsiye ederim. Kasa incelemesi de mevcut Youtube'da, bir incele istersen. Rampage'a para verme.
Hocam teşekkür ederim yorumun için ancak hazır sistem oldugu için değişteremeyeceğim şeyler var. Kasa ve psu hakkında çok negatif yorumlar aldım. Değiştiremiyorum artık cok geç :( yaşayarak öğreneceğiz artık.
Ürünün fiyatı yerinde durmuyor. Uygun bir fiyat oldugunu düşünüyorum. Çoğu yerde 4,800-5,200 TL arasında değişiyor bu sistemin fiyatı.
Link atabilir misin acaba
Sistem bu fiyatta oynamalar oluyor.
Bir tek kasayı değiştirdim.
4430 tl olmuştu fiyatı artmış.

Son düzenleme:
Yandan yemiş C4 yerine sağlam bir PSU+Kasa alabilirsiniz. Önerim: Corsair Carbide Spec Delta.

3500X yerine 1600 AF alabilirsiniz. Darboğaz yapmaz ve bütçenizi rahatlatır.

M.2 SSD yerine SATA SSD alabilirsiniz. Günlük kullanım da fark 0. Kingston A400 480GB öneririm.

Sistemi biraz incelediğim de sanırım İtopya'dan alıcaksınız, almayın. Müşteri Hizmetleri saç yolduruyor ve 14nm işlemci satıyorlar sırf 1600 satılmasın diye (Yanlış da olabilir fakat sistemlere bakarken 14nm yazıyordu.).

Tavsiyem: Sinerji, İncehesap vb. yerlere yönelin. Daha sağlıklı bir alışveriş olur.
Üstelik Sinerji, İncehesap Win10+Kurulum'u bedava yapıyor.
Hocam 3500X yerine de 1600AF önermezsin şimdi ya. Abartmayın bu kadar, hakkı neyse o kadar övün.

Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX

İşlemci: AMD 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm
Bu işlemciyi kullanıyorum kesinlikle çok memnunum, Ryzen 5 3600'u şu anda hiç aramıyorum, belki ileride ararım.
Bu anakartı kullanıyorum ve memnun değilim. Daha önce MSI ve Asus anakartlar kullandım, şu an onları arıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı