4500 TL dağ bisikleti önerisi

Nokta.

Deore takım setli, 11 vites. Maşası iyi. SR SUNTOUR iyi bir markadır, genelde bu fiyat bandındaki bisikletlerde bu markanın maşalarını bulursunuz.

Şehir için daha iyi olacaktır.

MTB kullanımı için de uygundur bu.
Lastiklerinin kalitesine bir şey diyemiyorum. Kullanmadığım bir marka ama Schwalbenin yan markası.

Fren setini bir tık daha yükseltseler fıstık gibi olurmuş.

Ama sonuç olarak bisiklet çok iyi.

Alacaksan hayırlı olmasını dilerim.
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Benim gibi olma :)
Kesinlikle, en iyi seçim bu olacaktır.

O bisikleti de bir türlü satamadım, satabilsem babama bir bilgisayar olacaktı :(

Nokta.

Deore takım setli, 11 vites. Maşası iyi. Sr suntour iyi bir markadır, genelde bu fiyat bandındaki bisikletlerde bu markanın maşalarını bulursunuz.

Şehir için daha iyi olacaktır.

Mtb kullanımı için de uygundur bu.
Lastiklerinin kalitesine bir şey diyemiyorum. Kullanmadığım bir marka ama schwalbenin yan markası.

Fren setini bir tık daha yükseltseler fıstık gibi olurmuş.

Ama sonuç olarak bisiklet çok iyi.

Alacaksan hayırlı olmasını dilerim.
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Benim gibi olma :)

Kesinlikle, en iyi seçim bu olacaktır.

o bisikleti de bir türlü satamadım, satabilsem babama bir bilgisayar olacaktı :(

Hocam peki bu daytona olan modeli alsam yokuşları rahat çıkarım değil mi? Bir de hız yaptırır mi bu bisiklet üzerinde vites dişli setiyle? Hız ve hızlanma da önemli benim için :)

Yokuş çıkmak açıkçası kendi kuvvetine bağlı.
Ama bu vitesle bana soracak olursan daha rahat çıkarsın, en azından 27 vitese göre.
Ve hızlanmanın da daha iyi olacağı kanaatindeyim.
27 vitesle fazla hızlı gidemiyorum ben. Ama buna doğru vites kullanımı da etki eder.

Bu arada bu takımları genelde yarış bisikletlerine koyuyorlar.
Mesela Assos XT gibi.

Arkadaş direkt yazdı ve net şekilde katılıyorum.
51T oranı olduğundan daha rahat olur.

22/30/40 bir aynakolum var, sen tahmin et gerisini. (M-3000.)

Yokuş çıkmak açıkçası kendi kuvvetine bağlı.
Ama bu vitesle bana soracak olursan daha rahat çıkarsın, en azından 27 vitese göre.
Ve hızlanmanın da daha iyi olacağı kanaatindeyim.
27 vitesle fazla hızlı gidemiyorum ben. Ama buna doğru vites kullanımı da etki eder.

Bu arada bu takımları genelde yarış bisikletlerine koyuyorlar.
Mesela assos XT gibi.

Bunu alıyorum o zaman. Bisikletle iniş yapmak istiyorum da umarım bu bisiklet dağılmaz kadrosu kırılmaz. Hız yapamaz mı bu şimdi dostum pek anlamıyorum da vites dişli hesabından.

Hız yapamaz mı bu şimdi dostum pek anlamıyorum da vites dişli hesabından.
Aynı vites setinin M4100 olanını kullanıyorum ve benim en büyük dişlim 42T olduğu için yokuşlarda zorlayabiliyor ama en küçük dişlilerimiz aynı (En küçük dişli ve ön dişli son hızı etkiler.) ve son hız olarak hiç sıkıntı yaşamadım. Zaten eğer yeterli gelmezse ön dişli 100 TL gibi fiyatlarla 36T gibi ön dişliler takılarak son hız epeyce arttırılabilir. Bu tablo 911 için hangi vitesde maksimum kaç hız yapabileceğinizi gösteriyor. Eğer ön dişliyi büyütürseniz son hızınızı 60 km/s'in üzerinde çıkarabilirsiniz ama bence standart haliyle son hız da size her türlü yetecektir.

Screenshot from 2021-09-12 19-50-59.png

Para verilmez, direkt çöp.
Kron almayın, aldırmayın.

Adamlar sadece belirli modellerinde iyi malzeme kullanıyor.
Bu gibi modellerde en düşük setleri kullanıyorlar.

Atılan en son model çok çok daha iyi.
Hocam nasıl kullandığınıza bağlı diye düşünüyorum ya. Herkesin kendi fikri bence fiyatına göre iş görür.

Geri
Yukarı