4500 TL Ekran Kartı ve Kasa Hariç Monitörlü Sistem Toplama

kalimaki

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
  1. Kuzenimin ricası üzerine kendisine başlıkta belirttiğim gibi ekran kartı ve kasa hariç monitörlü bir sistem toplayacağım.
  • Kuzenim daha önce kasa olarak Dark N10 PSU
  • Ekran kartı olarak Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 3G aldı.
  • Yardımınıza başvurmadan belirtmem gereken bazı hususlar bulunmakta. Kuzenimin yeni nesil Ryzen işlemciler için bazı ön yargıları mevcut. Örneğin anakart ve RAM uyuşmazlığı veya BIOS güncellemeleri gibi sorunlarla uğraşmak istemiyor. Tavsiyelerinizi lütfen buna göre yapın.
  • Sizce Ryzen 5 1600 mü, Ryzen 5 1600x mi yoksa i5 7640x işlemci mi almalı? Ya da sizler ne önerirsiniz?
  • Oynayacağı oyunlar Rust, PUBG ve benzeri oyunlardır. Bu tür oyunları oynarken olabildiğince fazla performans almak istiyor.

Son düzenleme:
Ekran kartı ve kasa hariç 4500 TL? GTX 1060 1080P odaklı bir ekran kartı, çapı belli. Çok pahalı bir monitör almaya gerek yok. i3 7100, R3 1200 gibi işlemciler de rahatça besleyeceğine göre çok pahalı bir işlemci almaya da gerek yok. Bu yüzden Ekran kartı ve kasa hariç 4500 TL fiyat biçmeniz çok da mantıklı durmuyor. 1500TL bile yeterli gelir oysa.

Ekran kartı ve kasa hariç 4500 TL? GTX 1060 1080P odaklı bir ekran kartı, çapı belli. Çok pahalı bir monitör almaya gerek yok. i3 7100, R3 1200 gibi işlemciler de rahatça besleyeceğine göre çok pahalı bir işlemci almaya da gerek yok. Bu yüzden Ekran kartı ve kasa hariç 4500 TL fiyat biçmeniz çok da mantıklı durmuyor. 1500TL bile yeterli gelir oysa.

Böyle bir fiyat biçme nedenimiz ileriye dönük bir sistem olması içindir. Farz edelim karar verdi kuzen 1 yıl sonra ekran kartını GTX 1070 yapacak. O zaman nasıl R3 1200 desteklesin yeni kartı.
- Ayrıca elindeki ekran kartını aylar önce çok ucuz bir fiyata bulduğu için almıştı.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Sistem kombinasyonlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar maalesef fiyatı biraz düşürmek zorunda kaldık. 3000 tl oldu fiyat. Bu fiyata kasa ve ekran kartına uygun işlemci , anakart, RAM, PSU ve monitör almamız gerekiyor. Kuzenim de benden haber bekliyor.
İşlemci olarak Ryzen 5 1600 ve RAM olarak ilk etapta 8Gb almayı düşünüyor. Ve hiç bir şekilde bu sisteme SSD sığdırma imkanımız yok mu?

Birde monitör tavsiyesine ihtiyacım var. Ekran kartı ve kasa yukarıda belirttiğim gibi.
@Nazım Paşa @Jira @Yuuji sizlerinde yardımını almayı çok isterim.

Ekran kartı hariç 4500 TL 1060 için epey fazla kaçar. İmkanın varsa ekran kartını satıp sil baştan sistem topla derim. Sonuçta o ekran kartı harcayacağın bütçedeki işlemciden düşük kalacaktır.

• Tavsiye için çok teşekkür ederim hocam. Fakat şu anda ekran kartını satma gibi bir şansı yok kuzenimin. Bir süre bu kartla idare edecek.
  • Ayrıca siz nasıl bir sistem önerirsin. Ryzen 5 1600 işlemci tabanlı. Kasa Dark N10. Şöyle güzelinden bir sistem tavsiyeniz varsa hayır diyemem. :)

Tam performans alamazsın Ryzen 5 1500X + GTX 1070 sistem toplanabilir etiket için teşekkür ederim. Alırsın ama yani daha iyi sistem toplanabilir.

Rica ederim. Bu sitedeki tecrübelerinize güveniyoruz ben ve kuzenim. O bu aralar yoğun çalıştığı için ben ilgileniyorum bu konuyla. Bu forum sayesinde bilgisayar teknolojileri vb şeylerden geri kalmıyoruz. Biz teşekkür ederiz sizlere.

Benim forum bilgileri üzerinden düzenlediğim bir sistem var. Bunun artı ve eksilerini belirterek de yardımcı olursanız bana çok makbule geçer. Anakart monitör ve SSD için pek bilgim olmadan ekledim. O bölümleri sizlerin engin tecrübelerine bırakıyorum. RAM doğru tercih mi onuda bilmiyorum.

İşlemci AMD Ryzen 5 1600
Anakart Asus PRIME B350M-A Amd B350 3200+MHz DDR4
Ekran Kartı Gigabyte WINDFORCE Nvidia GeForce GTX 1060 3GB OC
RAM G.Skill RipjawsV Kırmızı 8GB 3000MHz DDR4
HDD Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB
PSU Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze
Kasa Dark N10
SSD Sandisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5" SSD SDSSDA-120G-G26
Monitör BenQ GL2460 24" 2ms (Analog+DVI) Full HD Oyuncu Led Monitör

• Tavsiye için çok teşekkür ederim hocam. Fakat şu anda ekran kartını satma gibi bir şansı yok kuzenimin. Bir süre bu kartla idare edecek.
  • Ayrıca siz nasıl bir sistem önerirsin. Ryzen 5 1600 işlemci tabanlı. Kasa Dark N10. Şöyle güzelinden bir sistem tavsiyeniz varsa hayır diyemem. :)

Rica ederim. Bu sitedeki tecrübelerinize güveniyoruz ben ve kuzenim. O bu aralar yoğun çalıştığı için ben ilgileniyorum bu konuyla. Bu forum sayesinde bilgisayar teknolojileri vb şeylerden geri kalmıyoruz. Biz teşekkür ederiz sizlere.

Benim forum bilgileri üzerinden düzenlediğim bir sistem var. Bunun artı ve eksilerini belirterek de yardımcı olursanız bana çok makbule geçer. Anakart monitör ve SSD için pek bilgim olmadan ekledim. O bölümleri sizlerin engin tecrübelerine bırakıyorum. RAM doğru tercih mi onuda bilmiyorum.

İşlemci AMD Ryzen 5 1600
Anakart Asus PRIME B350M-A Amd B350 3200+MHz DDR4
Ekran Kartı Gigabyte WINDFORCE Nvidia GeForce GTX 1060 3GB OC
RAM G.Skill RipjawsV Kırmızı 8GB 3000MHz DDR4
HDD Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB
PSU Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze
Kasa Dark N10
SSD Sandisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5" SSD SDSSDA-120G-G26
Monitör BenQ GL2460 24" 2ms (Analog+DVI) Full HD Oyuncu Led Monitör
Kusura bakmayın biraz acemi bir sistem olmuş daha iyisi toplanabilir o ekran kartını bence ya iade edin ya da satın ondan sonra sistem toplayalım. :)

Hocam maalesef eldeki bu ve bununla idare etmek zorunda kuzen kısa bir dönem için. Lütfen bunu baz alarak sistemde iyileştirme yapar mısınız?

Hocam yukarıda belirtmiştim görmediniz sanırım. Maalesef bütçeyi kısmak zorunda kaldık. Bütçe 3000 tl oldu beklenmedik bazı durumlardan dolayı. Yinede tavsiye için çok teşekkür ederim. Sizi yoruyorum böyle ama bu bütçeye göre bir sistem daha yapar mısınız?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı