4500 TL ileriye dönük sistem toplama

B450 Intel uyumlu demedim zaten, okumanıza dikkat edin arada nokta var. Ben B450'nin öneminden bahsettim. Siz ise ileriye dönük olmayacak bir 10400 sistem öneriyorsunuz.

Sistem önermedim. Mesaj kirliliği olmasın diye artık mesaj atmayacağım. Arkadaşa 4.5k TL ile RX 550 önerin, stoklar düzelinceye kadar 6-7 hatta daha fazla veya daha az ay beklesin RX 550 ile.

Sistem önermedim. Mesaj kirliliği olmasın diye artık mesaj atmayacağım. Arkadaşa 4.5k TL ile RX 550 önerin, stoklar düzelinceye kadar 6-7 hatta daha fazla veya daha az ay beklesin RX 550 ile.
İşlemcisini düşürüp ekran kartını yükseltirsen ileriye dönüklük anlamı kalmaz, burada olduğunca işlemciye abanıyoruz amaç o. Ekran Kartı değiştirilir, bu işlemcinin overclock ile I5 10400'den çok daha iyi performans verdiğininde altını çizelim.

İleride değiştirir hocam, ileriye dönük diyor zaten. B460'ın ileriye dönüklüğü falan yok. B450 AMD sayesinde uzun yıllar yaşar.

4500 TL bütçe ile 2 GB ekran kartlı RX 550 öneriyorsunuz?
10400 sistem toplanılıp bir süre APU kullanılır stoklar düzelince de 1660S koyar.

@370423

İleride işlemcisini yükseltemez fakat AMD öyle bir sorun yaşatmıyor, sırf bu yüzden B450 anakart. 10400 olarak APU kullansın, ileriye dönük olacağını sanmıyorum.
Ayrıca, ben bu bütçeye ileride Ekran Kartını yükselteceği verimli bir sistem topladım. RX550 işini görür ileride de rahat şekilde değiştirir.
Attığınız sistem mantıklı geldi ekran kartını 121 tl ye 4gb yaptım 4675 e geliyor

Attığınız sistem mantıklı geldi ekran kartını 121 tl ye 4gb yaptım 4675 e geliyor
Evet, gayet mantıklı sistem hocam. AMD işlemci, gelişime açık anakart, 16GB Ram ve bütçeyi yormayan bir Ekran Kartı ileride Ekran Kartını değiştirir akarsınız. 4GB yaptığınız takdirde biraz daha uzun işinize yarar ama değiştirmenizi kesinlikle öneriyorum ileride.
@metaphroz neden üzgün attınız?

Son düzenleme:
Ben 3700 TL ile 1600 AF sistem alınmamalı diye düşünüyorum.

İleriye dönüklük DDR 4 ile biraz zor zira DDR 5 çıkacak.

10400>3600>3500X
Küçük resime bakar mısınız hocam, neden kimse bir şeye bakmadan konuşuyor. Ayrıca Overclock ile 10400'ü rahat şekilde geçiyor 3500x. DDR5'in yaygınlaşması 1 günde olmayacak hocam, herkes altın bırakmıyor maalesef. DDR4 2014 yılında girdi piyasaya fakat yaygınlaşması zaman aldı. O yüzden bence DDR5'i beklemek saçma.

Küçük resime bakar mısınız hocam, neden kimse bir şeye bakmadan konuşuyor. Ayrıca Overclock ile 10400'ü rahat şekilde geçiyor 3500X. DDR5'in yaygınlaşması 1 günde olmayacak hocam, herkes altın bırakmıyor maalesef. DDR4 2014 yılında girdi piyasaya fakat yaygınlaşması zaman aldı. O yüzden bence DDR5'i beklemek saçma.

Fakat 10400F daha iyi hocam hem daha fazla thread sayısına sahip.

Ayrıca herkes OC yapmayı bilmiyor ve yapmak istemiyor.

Yükseltme konusunda AMD daha avantajlı buna katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı