4500 TL kasa toplama

2-3 hafta önce yakın bir arkadaşım sistem toplamıştı, kasa olarak
Dark Dragon 500w 3x12cm Fan 1xusb 3.0 Pencereli Atx Siyah Kasa 257 - n11.com modelini seçmiş, PSU full modüler olmasına rağmen herhalde 2 saat falan uğraştık 3 tane kabloyu sokacak yer aramak için. Ki kablolama konusunda defalarca z3 plus gibi dar bir kasada master yapmış biri olarak pes etme raddesine gelmiştim :D Dark modellerinde kronik bir sorun galiba kablolama.

NZXT'yi hiç tecrübe etmedim, dizayn olarak çok güzel görünüyorlar, açıklama kısmında ayrıca kablo saklama yerleri belirtilmiş ki bir çok kasada bu özellik ayrıca belirtilmez. Tercih edilebilir bence bu marka...

2-3 hafta önce yakın bir arkadaşım sistem toplamıştı, kasa olarak
Dark Dragon 500w 3x12cm Fan 1xusb 3.0 Pencereli Atx Siyah Kasa 257 - n11.com modelini seçmiş, PSU full modüler olmasına rağmen herhalde 2 saat falan uğraştık 3 tane kabloyu sokacak yer aramak için. Ki kablolama konusunda defalarca z3 plus gibi dar bir kasada master yapmış biri olarak pes etme raddesine gelmiştim :D Dark modellerinde kronik bir sorun galiba kablolama.

NZXT'yi hiç tecrübe etmedim, dizayn olarak çok güzel görünüyorlar, açıklama kısmında ayrıca kablo saklama yerleri belirtilmiş ki bir çok kasada bu özellik ayrıca belirtilmez. Tercih edilebilir bence bu marka...
Normalde NZXT'yi sadece Amazon, Bestbuy, Ebay gibi siteler aracılığıyla temin edebiliyorduk. Türkiye'ye açılması gerçekten iyi oldu. Son açtığım konuyu incelerseniz kasamın yeni halini de görebilirsiniz.
Gerçekten çok kaliteli ve kullanışlı kasalar üretiyorlar. :)

Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkürler. Ancak ben OC yapmayı düşünmediğimden Z serisi anakart ve K serili bir işlemci gereksiz olmaz mı? Ekran kartı konusunu araştırıyorum. Tavsiye ettiğiniz ekran kartı VRAM bakımından öne çıkmakta fakat FPS olarak GTX 970 biraz daha iyi gibi @Asya Ay . Bu sistem bir oyun bilgisayarı olacak. Yardımlarınıza talibim. Bütçe = 4500tl

Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkürler. Ancak ben OC yapmayı düşünmediğimden Z serisi anakart ve K serili bir işlemci gereksiz olmaz mı? Ekran kartı konusunu araştırıyorum. Tavsiye ettiğiniz ekran kartı VRAM bakımından öne çıkmakta fakat FPS olarak GTX 970 biraz daha iyi gibi @Asya Ay . Bu sistem bir oyun bilgisayarı olacak. Yardımlarınıza talibim. Bütçe = 4500tl
Gerek yok vb. diyorsunuz fakat 4500 TL bütçe veriyorsunuz. :) İlla daha iyi bir ekran kartı istiyorsanız şu şekilde birşey çıkarılabilir.
Intel I7 6700
Msi B150M Gaming M3
2x Corsair Vengeance Lpx 8Gb 2666Mhz
Sapphire R9 390X ( Vatanda 1400 TL civarında. )
Samsung 850 Evo 250Gb
Western Digital 1Tb 7200Rpm 64Mb
Nzxt S340
Seasonic M12-II 750 750W Full Modüler
Cooler Master Hyper 212 Evo

Önerdiğiniz anakartın desteklediği ram frekans hızı 2133 MHz. Ramler 2666 Mhz hızında. Bunu birkaç yerde daha gördüm. Bu konu hakkında da bilgilendirirseniz güzel olur @Asya Ay.

Önerdiğiniz anakartın desteklediği ram frekans hızı 2133 MHz. Ramler 2666 Mhz hızında. Bunu birkaç yerde daha gördüm. Bu konu hakkında da bilgilendirirseniz güzel olur @Asya Ay.
Anakart üzerinden XMP seçeneğini aktif ettiğinizde sorunsuz olarak 2666Mhz hızında çalışacaktır. Oldukça basit bir işlem.

sinerji.jpg

Daha performanslı olacaktır. Kullandığım sistemdir.

Dosya Ekleri

• 12778900_953669831335665_1511571914530824416_o.jpg
    12778900_953669831335665_1511571914530824416_o.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 255
Anakart üzerinden XMP seçeneğini aktif ettiğinizde sorunsuz olarak 2666Mhz hızında çalışacaktır. Oldukça basit bir işlem.
Anladım. Bu sistem benim ilk topladığım sistem olacak inşallah. Önerdiğiniz kasa, benim gibi acemi birine sıkıntı çıkartır mı montajda? :)

Hocam @VıpGTX, güncel fiyatlarla bir analiz yapıcam önerdiğiniz sistemi.

Eki Görüntüle 147576
Daha performanslı olacaktır. Kullandığım sistemdir.
Daha performanslı olmayacağını sizde az çok biliyorsunuz diye düşünüyorum.
Öncelikle işlemciden feragat etmişsiniz. SSD eklememişsiniz, monitör çıkartılıp eklenilebilir tabii.
Böyle bir sistemi o kasadaki PSU'ya emanet etmekse çok korkutucu, içindeki PSU kaliteli bir ürün değil.
Ram'in saat hızıda düşürülmüş sanırım.

Anladım. Bu sistem benim ilk topladığım sistem olacak inşallah. Önerdiğiniz kasa, benim gibi acemi birine sıkıntı çıkartır mı montajda? :)

Hocam @VıpGTX, güncel fiyatlarla bir analiz yapıcam önerdiğiniz sistemi.
Nzxt'nin güzel yanı da bu. Her kasasında montaj oldukça rahat yapılıyor. S340 modeli ise zaten oldukça kaliteli bir modeli, rahatlıkla yapacaksınızdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı