4500 TL Monitör önerisi

Bütçe
4.5k
Hocam peki G24F-2, G2412'den ne açıdan daha iyi bir monitör? 300TL farka ve ölü piksel riskine değer mi sizce? Kağıt üstünde eşit gibi gördüm ben de çok anlamıyorum tabii.
Renk gamutu olarak G24F-2 daha iyi. Asansör sistemi olduğu için G24F-2 daha iyi. Kontrast olarak benzerler. Maksimum parlaklıkta MSI daha iyi.

O kadar devasa farkları bulunmuyor.

Renk gamutu olarak G24F-2 daha iyi. Asansör sistemi olduğu için G24F-2 daha iyi. Kontrast olarak benzerler. Maksimum parlaklıkta MSI daha iyi.

O kadar devasa farkları bulunmuyor.

Hocam maksimum parlaklıkta G24F-2 300CD MSI olan 250CD MSI parlaklığı daha düşük olmuyor mu bu durumda? G24F-2 HDR da varmış sanırım. Bir de G24F-2 SS IPS panel kullanıyor MSI'dan farklı olarak bu ne oluyor bilginiz var mıdır?

Hocam maksimum parlaklıkta G24F-2 300CD MSI olan 250CD MSI parlaklığı daha düşük olmuyor mu bu durumda? G24F-2 HDR da varmış sanırım. Bir de G24F-2 SS IPS panel kullanıyor MSI'dan farklı olarak bu ne oluyor bilginiz var mıdır?
Kağıt üstü bilgiler her zaman doğru sonuç vermez. Misal G2412'nin maksimum parlaklığı, yapılan testlerde 400cd civarı ölçülüyor, G24F-2 ise 350cd civarı ölçülüyor.

Ayrıca SS IPS bir pazarlama stratejisi.

Kağıt üstü bilgiler her zaman doğru sonuç vermez. Misal G2412'nin maksimum parlaklığı, yapılan testlerde 400CD civarı ölçülüyor, G24F-2 ise 350CD civarı ölçülüyor.

Ayrıca SS IPS bir pazarlama stratejisi.

Anladım hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Son olarak tavsiye edebileceğiniz bu bütçe civarında başka bir monitör var mıdır? Buna da bir bak dediğiniz.

Anladım hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Son olarak tavsiye edebileceğiniz bu bütçe civarında başka bir monitör var mıdır? Buna da bir bak dediğiniz.
G24F-2 kadar ölü piksel denk gelme şansı çok olmasın dersen G2412'nin tahminen üst modeli olan G244F'ye bakılabilir. Tahminen deme sebebim incelemesinin bulunmaması, ancak kağıt üstü verilerine bakarsak G2412'den daha iyi gözüküyor. İkisi de aynı markanın ürünü olduğuna göre ve kağıt üstü verilerde G244F daha üstün olduğuna göre kelime oyunu yapıldığını düşünmüyorum.

ASUS VG258qg almanı tavsiye ederim 0.5 ms 165 Hz.

TN panel tercih etmeyeceğim ya hocam.

Arkadaşlar konu halen güncel, bugün satın alım yapacağım. 4500TL bütçe için monitör önerisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir.

@Saint Lucia

Son düzenleme:
TN panel tercih etmeyeceğim ya hocam.

Arkadaşlar konu halen güncel, bugün satın alım yapacağım. 4500TL bütçe için monitör önerisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir.

@Saint Lucia

Alabileceklerin belli modeller.
TN ve VA panelleri eliyoruz ve elimize IPS olaran 3-4 model kalıyor.
MSI genel olarak kullanıcıyı memnun edecek modeller çıkartıyor.
G244F yeni bir model ve uygun sayılır. Fakat eleştirmeden geçmek istemiyorum. HKC'nin bir panelini kullanmış. Ben bugüne kadar MSI'de hiç HKC panel görmemiştim. HKC büyüktür ama orta segment kaliteye sahip.

1696597814400.png

Benim tercihim milli monitörümüz olduğu için Gigabyte olurdu.
Veya pivot çok lazımsa LG UltraGear 24GN65R-B Monitör

Alabileceklerin belli modeller.
TN ve VA panelleri eliyoruz ve elimize IPS olaran 3-4 model kalıyor.
MSI genel olarak kullanıcıyı memnun edecek modeller çıkartıyor.
G244F yeni bir model ve uygun sayılır. Fakat eleştirmeden geçmek istemiyorum. HKC'nin bir panelini kullanmış. Ben bugüne kadar MSI'de hiç HKC panel görmemiştim. HKC büyüktür ama orta segment kaliteye sahip.

Eki Görüntüle 1968583

Benim tercihim milli monitörümüz olduğu için Gigabyte olurdu.
Veya pivot çok lazımsa LG UltraGear 24GN65R-B Monitör

Pivot ile hiçbir işim yok hocam. Tamamdır o zaman siz öyle diyorsanız Gigabyte sipariş ediyorum. Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ettim hocam.

AOC 23.8" 24G2SPAE/BK 165Hz 1ms HDMI DP D-SUB Freesync Premium FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA hocam bu monitör nasıldır? G24F2 mi bu mu daha iyidir? @Saint Lucia

Yeni konular

Geri
Yukarı