4500 TL projeksiyon cihazı önerisi

hayirli olsun tekrardan hocam ilk yorumunuz nedir 10 gunde mi teslim oldu
Benim sahip olduğum daha üst kalite Xgimi H1 projeksiyonum ile kıyasladığım zaman kesinlikle arasında büyük kalite farkı var. Tabi ki onun yeni nesil fiyatı bunun 5 katı (800-900 dolar civarı)

Bu projeksiyonu sahip olduğu özelliklerine göre fiyatı çok çok uygun olduğu için aldım. İlk izlenimime göre fikrimi paylaşayım.

Artıları:
  • Native 1080p çözünürlük tatmin edici. Mi Box 4k bağlandığı zaman 4k 30hz'e kadar çözünürlük destekliyor.
  • Dahili hoparlörleri çok iyi. Mevcut bir ses sistemi olmayanlar için fazlasıyla yeterli.
  • Dört köşe düzeltme. (Projeksiyonlarda olmazsa olmaz bir özellik bence)
  • Otomatik odaklama, otomatik köşe düzeltme. (Benim için olmasa da olur manuel yapmayı tercih ederim her zaman)
  • Netflix, Prime lisanslı olması.
Eksileri:
  • Tam karşıdan ve duvarın tam ortasından konumlandırılmadığında köşelerde yada yukarı aşağıda tam netlik alınmıyor. (Ucuz modellerin hepsinde olan bir sorun)
  • Linux işletim sistemi olduğu için harici apk yüklenemiyor. (işletim sistemi stabil ve hızlı çalışıyor ancak uygulama mağazası açısından çok çok kısıtlı)
  • Fan sesi bana göre yüksek (44db). Yüksek sesli sahnelerde pek farketmiyor olsanız da sessiz sahnelerde ve gece kullanımlarında fan sesi rahatsız edebilir. 34db-36db arası olsaydı harika olurdu.
  • Kumandası kullanışlı güzel ancak kalitesiz hissiyatı var. Özellikle yön tuşları çabuk bozulacak gibi duruyor.
  • Projeksiyon üzerinde açma kapatma düğmesi haricinde bir tuş bulunmadığı için olası kumanda bozulması durumunda projeksiyon kontrol edilemez hale gelir.
  • Lens kapağı yerine takılmıyor düşüyor. Bu yüzden olması bir şey ifade etmiyor.(Belki sadece benim ki böyledir bilemiyorum)

6000 TL fiyatına bakarak saydığım 5 artı özelliği benim için yeterli seviyede. Eksileri daha da genişletebilirdim ancak onların hepsini ortadan kaldırmak için 1000 dolarlık cihazlara yönelmek gerekiyor. Bu yüzden bu cihazın fiyat performans ürünü olduğunu düşünüyorum.

Merak ettiğiniz başka şeyler olursa sorabilirsiniz aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Benim sahip olduğum daha üst kalite xgimi H1 projeksiyonum ile kıyasladığım zaman kesinlikle arasında büyük kalite farkı var. Tabii ki onun yeni nesil fiyatı bunun 5 katı (800-900 dolar civarı)

Bu projeksiyonu sahip olduğu özelliklerine göre fiyatı çok çok uygun olduğu için aldım. İlk izlenimime göre fikrimi paylaşayım.

artıları:
  • Native 1080p çözünürlük tatmin edici. Mi Box 4K bağlandığı zaman 4K 30Hz'e kadar çözünürlük destekliyor.
  • Dahili hoparlörleri çok iyi. Mevcut bir ses sistemi olmayanlar için fazlasıyla yeterli.
  • Dört köşe düzeltme. (projeksiyonlarda olmazsa olmaz bir özellik bence)
  • Otomatik odaklama, otomatik köşe düzeltme. (benim için olmasa da olur manuel yapmayı tercih ederim her zaman)
  • Netflix, Prime lisanslı olması.
eksileri:
  • Tam karşıdan ve duvarın tam ortasından konumlandırılmadığında köşelerde ya da yukarı aşağıda tam netlik alınmıyor. (ucuz modellerin hepsinde olan bir sorun)
  • Linux işletim sistemi olduğu için harici APK yüklenemiyor. (işletim sistemi stabil ve hızlı çalışıyor ancak uygulama mağazası açısından çok çok kısıtlı)
  • Fan sesi bana göre yüksek (44dB). Yüksek sesli sahnelerde pek fark etmiyor olsanız da sessiz sahnelerde ve gece kullanımlarında fan sesi rahatsız edebilir. 34DB-36dB arası olsaydı harika olurdu.
  • Kumandası kullanışlı güzel ancak kalitesiz hissiyatı var. Özellikle yön tuşları çabuk bozulacak gibi duruyor.
  • Projeksiyon üzerinde açma kapatma düğmesi haricinde bir tuş bulunmadığı için olası kumanda bozulması durumunda projeksiyon kontrol edilemez hale gelir.
  • Lens kapağı yerine takılmıyor düşüyor. Bu yüzden olması bir şey ifade etmiyor.(belki sadece benimki böyledir bilemiyorum)

6000 TL fiyatına bakarak saydığım 5 artı özelliği benim için yeterli seviyede. Eksileri daha da genişletebilirdim ancak onların hepsini ortadan kaldırmak için 1000 dolarlık cihazlara yönelmek gerekiyor. Bu yüzden bu cihazın fiyat performans ürünü olduğunu düşünüyorum.

Merak ettiğiniz başka şeyler olursa sorabilirsiniz aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Kumanda gerçekten kötüymüş bozulsa yenisini bulabilir miyiz Türkiye'den benim cihazda geldi.
Benim ilk cihazım çok hoşuma gitti.

ben bide böyle bir stand almak istiyorum iş görür mu acaba bilmiyorum

Kumanda gerçekten kötüymüş bozulsa yenisini bulabilir miyiz Türkiye'den benim cihazda geldi.
Benim ilk cihazım çok hoşuma gitti.

ben bide böyle bir stand almak istiyorum iş görür mu acaba bilmiyorum

Benim daha önceden aldığım, tepe flash ve softbox için kullandığım bir ayak var aşağıda ki linkteki ürün.

2kg cihaz ile denge sağlamak konusunda ne kadar sağlıklı olur emin değilim. Ayakları çok geniş açıp stabil hale getirilebilir ancak yine de dikkatli olmak gerek.

Bir diğer ayak modeli de şu şekilde

Benim daha önceden aldığım, tepe flash ve softbox için kullandığım bir ayak var aşağıda ki linkteki ürün.

2kg cihaz ile denge sağlamak konusunda ne kadar sağlıklı olur emin değilim. Ayakları çok geniş açıp stabil hale getirilebilir ancak yine de dikkatli olmak gerek.

Bir diğer ayak modeli de şu şekilde.

Teşekkürler hocam memnun musunuz cihazdan izlemediğimizde kapağı kapatmasak sıkıntı olur mu? hiç projeksiyon kullanmadığım için sorayım

Teşekkürler hocam memnun musunuz cihazdan izlemediğimizde kapağı kapatmasak sıkıntı olur mu? hiç projeksiyon kullanmadığım için sorayım
Ben eski projeksiyonumu tavanda asılı montaj olarak kapağı sürekli açık kullanıyordum. Pek bir sorun yaşamadım. Ama kapağı kapanıyor olsaydı iyi olurdu tabi.

Cihazı tam karşıdan konumlandırdığımda netlik konusunda memnun kaldım. Sağ doğru konumlandırıp birazda yukarı kaldırdığım zaman 4 köşe ayarlamasını milimetrik yapınca da bir nebze olsun idare eder nitelikte netlik veriyor. (Ama birebir karşıdan olması şart bence)

Fan sesi takıntım olduğu için içerisindeki fanı Noctua fan ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ciddi ölçüde ses, azalacaktır böylece. Genel olarak memnunum. 6k fiyatla alınabilecek fiyat performans bir ürün.

Sizin görüşlerinizi de yazın almayı düşünen arkadaşlar için fikir olsun.

Ben eski projeksiyonumu tavanda asılı montaj olarak kapağı sürekli açık kullanıyordum. Pek bir sorun yaşamadım. Ama kapağı kapanıyor olsaydı iyi olurdu tabii.

Cihazı tam karşıdan konumlandırdığımda netlik konusunda memnun kaldım. Sağ doğru konumlandırıp biraz da yukarı kaldırdığım zaman 4 köşe ayarlamasını milimetrik yapınca da bir nebze olsun idare eder nitelikte netlik veriyor. (ama birebir karşıdan olması şart bence)

Fan sesi takıntım olduğu için içerisindeki fanı Noctua fan ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ciddi ölçüde ses, azalacaktır böylece. Genel olarak memnunum. 6K fiyatla alınabilecek fiyat performans bir ürün.

Sizin görüşlerinizi de yazın almayı düşünen arkadaşlar için fikir olsun.

Benim kapağı tutuyor sıkıntı yok o konuda tabii çabuk çıkıyor ama sizin gibi tutmamazlık yok.
Bende memnunum şu ana kadar netlik konusunda otomatik netleme arada sapıtıyor yer değiştirince onun haricinde bende memnunum özelikle ses kalitesi çok iyi.

Geri
Yukarı