4500 TL PSU önerisi

OCsici

Hectopat
Herkese iyi günler arkadaşlar. Kendime şöyle güzel bir PSU alayım diyorum. Hangisi tercih etmeliyim? 850W bile benim için fazla ama ileride lazım olur diye düşünüyorum sonuçta PSU dediğimiz şey 5-10 yıl rahat kullanılabilecek bir parça.

ASUS'un ROG STRIX PSU ürünlerini Seasonic'e yaptırdığını işittim, ne kadar doğrudur bilemiyorum. FSP markasını hiç denemedim, duymadım ama fiyatı uygun geldi. Benim tercihim kalite. Hangi markanın ürünü daha kaliteli yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bir güç kaynağına şu an bu kadar fazla yatırım yapmak mantıklı değil. Çünkü gelecek yıllarda yeni bilgisayar donanımlarının güç girişlerinin değişeceği konuşuluyor. O yüzden daha uygun fakat yine de kalite olan ünitelere yönelebilirsiniz.

Örnek :

Herkese iyi günler arkadaşlar. Kendime şöyle güzel bir PSU alayım diyorum. Hangisi tercih etmeliyim? 850W bile benim için fazla ama ileride lazım olur diye düşünüyorum sonuçta PSU dediğimiz şey 5-10 yıl rahat kullanılabilecek bir parça.

ASUS'un ROG STRIX PSU ürünlerini Seasonic'e yaptırdığını işittim, ne kadar doğrudur bilemiyorum. FSP markasını hiç denemedim, duymadım ama fiyatı uygun geldi. Benim tercihim kalite. Hangi markanın ürünü daha kaliteli yardımcı olur musunuz?

Aslında aklınızda 5-10 yıl kullanmak gibi bir düşünce varsa psu standartlarö değişecekti. Şimdilik idareten bir şey alıp yeni model psu satın alabilirsiniz.

Rog Thor serisi Seasonic'in Prime serisi ile aynı iç yapıya sahip ve kalite olarak gayet üst seviye lakin yukarıda da belirtildiği gibi PCI-e 5.0 için planlanan ATX 3.0 standardına geçilmesi halinde 5-10 yıl meselesi biraz zor gözüküyor. Tabii siz 10 yıl boyunca PCI-e 5.0 destekli yüksek güç talep eden kartlarla işim olmaz diyorsanız, yukarıda önerilen PSU'lar da gayet iş görür.

Standartların değişeceğini bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu ama birkaç yıl içerisinde mi değişecek acaba yoksa bu yıl veya önümüzdeki yıl mı?

Standartların değişeceğini bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu ama birkaç yıl içerisinde mi değişecek acaba yoksa bu yıl veya önümüzdeki yıl mı?

12VHPWR isimli 12+4 PIN'lik 600W güç verebilen soket ve diğer bazı standartlar bu yılın Mart ayında açıklanmıştı. Tahminimce PCI-e 5.0 kartlarla beraber yeni PSU'larda görülebilir.

12VHPWR isimli 12+4 PIN'lik 600W güç verebilen soket ve diğer bazı standartlar bu yılın Mart ayında açıklanmıştı. Tahminimce PCI-e 5.0 kartlarla beraber yeni PSU'lar da görülebilir.

Görüldü bile hocam, Gigabyte'tan.

Bu PSU'da ASM desteği olmayabilir, bazı sistemlerde sorun çıkarıyor. Bunun hakkında da konu açmıştım.

@OCsici sistem nedir? İleride PCI-e Gen 5 bir ekran kartına yükseltme yapacak mısın?

Görüldü bile hocam, Gigabyte'tan.

Bu PSU'da asm desteği olmayabilir, bazı sistemlerde sorun çıkarıyor. Bunun hakkında da konu açmıştım.

@OCsici sistem nedir? İleride PCI-e gen 5 bir ekran kartına yükseltme yapacak mısın?

Hocam şu an sistemim DDR4 R7 1700X RX 6700XT AMD bir sistem birkaç aydır böyle kullanıyorum değişiklik yapacaktım fırsatım olmadı ama artık katlanamıyorum önceki açtığım konulara bakarsanız işlemcim ve güç kaynağım yetersiz kalıyor. İşlemci olarak R5 5600X düşünüyorum. Ama bu benim için bir bilemedin iki yıl içerisinde yetersiz kalacaktır yüksek ihtimal bu üç ana parçayı tekrar değiştiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı