4500 TL'ye APU sistem önerisi

Bütçe
4500 TL

GloriouScorpion

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar uzun süredir PC toplamak istiyordum ama malum fiyatların artması ile birlikte bu neredeyse şu anki bütçem ile imkansız hale geldi, yaklaşık 4500 TL bütçem var ve bu içerisinde monitör barındırmak zorunda. Sistemin amacı genel olarak oyun odaklı olsa da Full HD 70 FPS alsın gibi bir derdim yok, internette performans testlerini inceledim genel olarak oynayacağım oyunlar FIFA, Rust, Football Manager, LoL gibi oyunlar, bunun haricinde atıyorum The Witcher 3 Low ayarlarda 30 FPS bile verse yeterli. Yakın zamanda APU sistemler karşıma çıktı ve nihayetinde bu sistemi almaya karar verdim. Bütçemi biraz daha aşarak Dual RAM ile 5000'i zorlamayı düşünüyorum ama önce siz değerli arkadaşlardan fikir almak, monitör ve sistem hakkındaki fikirlerinizi ve bu işlemciye uygun bir işlemci soğutucusu önerisi almak istedim. Şimdiden çok teşekkürler.

Ek olarak: https://www.hepsiburada.com/neo-for...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.6.3

Hocam sistemde en azından 120 GB SSD olabilirdi.
Mutlaka 16 RAM yapın.

Hocam işlemci soğutuculu geliyor neden soğutma alacağınızı anlamadım.

Kasanın hava akışı pek iyi değil.
soğutuculu geliyor derken, onunla ilgili sitede birşey göremedim, ram i 16 yapmam gerektiğini biliyorum ssd yi ilerleyen zamanda takıcam malum bütçem şimdilik bu kadar, mesela 1 aya kadar en azından 240 gb lık bir tane alıp öyle kullanacağım bu şimdilik. bir de kasanın hava akışı konusunda ne yapmam gerekli sizce veya hangi kasayı önerirsiniz bütçeyi çok aşmadan

edit: siz dedikten sonra soğutuculu yazdığını gördüm tekrardan, sanırım şimdilik yeterli olur
RAM'i 16 GB. HDD yerine SSD ya da HDD + SSD şeklinde yapabilirseniz iş görür. Ayrıca 4300GE'li 2.bir sistemim var oyunda denemedim hiç çünkü ofis bilgisayarı olarak kullanıyoruz. Sıcaklıklar 35/40 derece. Oyunda da hadi olsun 50/60 derece. 35Watt TDP'li bir işlemciye gerek yok ekstra soğutucuya diye düşünüyorum.
ileride hdd üstüne ssd alıp sistemi onun ile kullanacağım, belki sonradan bir ekran kartı ile, oyun performansı olarak bilgi verebilsen çok daha iyi olurdu ama yorumun için teşekkür ederim.

Soğutuculu geliyor derken.

1628944162293.png

Kasanın değişmesi laazım ama bütçemi zorlamasın dersen yan kapağını açık bir şelikde kullanabilirsin.

Bu sistem yerine ayrı ayrı attığım parçaları alın çok daha iyi olur.

Bu sistem yerine ayrı ayrı attığım parçaları alın çok daha iyi olur.
@EfeKanagül @EREN SATAR

Son olarak bunlara karar kıldım, işlemcinin soğutucusu ile ilgili sitede bir şey yazmıyor ama sanırım kendileri soğutucu ile yolluyolar bununla ilgili bilginiz var mı ? bir de son olarak bu sistem e yorum yaparsanız çok sevinirim, çok yardımcı oldunuz.

ANAKART
Msi B450M-A PRO MAX AMD B450 4133 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri

İŞLEMCİ
AMD AMD Ryzen 3 4300GE MPK 3.5GHz-4.0GHz, 6MB, 35W, 4/8CPU+6GPU, AM4, Radeon Graphics, Wraith Stealth İşlemci - inventus

SSD
Apacer AS340 Panther AP240GAS340G-1 2.5" 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri

RAM*2
Neo Forza 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 1.35V Gaming Soğutuculu Ram Fiyatları ve Özellikleri

KASA
Dark Raider 3x12cm FRGB Fanlı, Tempered Glass Cam Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHRAIDER) | Teknobiyotik

PSU
FSP Hydro K 500W 80+ 12cm Fan Aktif PFC Power Supply « Gamers Arena - İntegra Teknoloji A.Ş.

MONİTÖR
https://www.itopya.com/aoc-215-g226...ac4b77c2ded-1628946312-0-gqNtZGzNAiKjcnBszQi6

HDD
https://www.hepsiburada.com/wd-blue...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.5.3

Geri
Yukarı