4500TL Monitör dahil sistem toplama

Peki ryzen 5 2600 ile b350 serisi anakart uyumlu mu yoksa BIOS update gerekli mi illa b450 serisi mi almam lazım?

Peki ryzen 5 2600 ile b350 serisi anakart uyumlu mu yoksa BIOS update gerekli mi illa b450 serisi mi almam lazım?
Hocam senin PC parçaları ile pek aran yok galiba. Bence direk şu hazır sistemi al geç. Parça parça sistem toplamak ile uğraşma. Hem donanım olarak güzel hemde fiyat olarak güzel bir sistem. Ayrıca Vatan güvencesinde. Kendi oturduğun ilde bulunan Vatan mağazasına gider götürürsün ağrıza veya bir sorun oldumu. Dİğer türlü İnternetten aldımı orası ile iletişim kur ürünü kargo ile gönder yok yetkili servisi bul garantiyi araştır flan uğraşma.

Hocam senin PC parçaları ile pek aran yok galiba. Bence direk şu hazır sistemi al geç. Parça parça sistem toplamak ile uğraşma. Hem donanım olarak güzel hemde fiyat olarak güzel bir sistem. Ayrıca Vatan güvencesinde. Kendi oturduğun ilde bulunan Vatan mağazasına gider götürürsün ağrıza veya bir sorun oldumu. Dİğer türlü İnternetten aldımı orası ile iletişim kur ürünü kargo ile gönder yok yetkili servisi bul garantiyi araştır flan uğraşma.
Sistem iyi ama o kasa ve PSU alan arkadaşa sorun çıkartabilir. Bence de hazır sistem bakın. Hazır sistemler uğraştırmaz tak çalıştır şeklinde gelir.

Her zaman geldiğimiz noktaya geliyoruz. Siz Vatan dışında bir yer tavsiye etmeyin diyeceksiniz bende vicdanımın sesine sizin sesinizden daha çok volume verip, mesafeli alışverişlere güvenemeyip gidip göz göre göre Vatana kazıklanmak mantıksız olur yapmayın etmeyin diyeceğim.
Hazır sistemlerine pek bakmadım o konuda yorum yapamam ama zor şartlarda kazandığınız parayı gidip Vatan da heba etmeyin. KDV indirimleri dışında ve istisnalar dışında alışveriş yapılmaz o firmadan.
Zamanın bir yerinde sanal alışverişe alışmak zorunda kalacaksınız bir yerden başlamak gerekiyor.

Sistem iyi ama o kasa ve PSU alan arkadaşa sorun çıkartabilir. Bence de hazır sistem bakın. Hazır sistemler uğraştırmaz tak çalıştır şeklinde gelir.
Normal bir kullanıcıyı üzeceğini sanmıyorum. Sonuçta 600W 80+ Bronz sertifikalı bir PSU ve en kötü Vatan güvencesinde 2 veya 3 yıl garantisi var zaten. Kasada aynı şekilde 4 fanlı üsttü açık önü nispeten hava alabilecek gibi gene normal bir kullanıcıyı üzmez gibime geliyor.

Normal bir kullanıcıyı üzeceğini sanmıyorum. Sonuçta 600W 80+ Bronz sertifikalı bir PSU ve en kötü Vatan güvencesinde 2 veya 3 yıl garantisi var zaten. Kasada aynı şekilde 4 fanlı üsttü açık önü nispeten hava alabilecek gibi gene normal bir kullanıcıyı üzmez gibime geliyor.
Everest,frisby gibi markalar C4 gibi PSU üretmesiyle ünlüdür. Her an arıza çıkarıp tüm sistemi yakabilir ve bunu yaparken 80+ falan da dinlemez. Kasanın da çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Everest PSU hakkındaki forum konularına bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı