4500TL Monitör dahil sistem toplama

Everest,frisby gibi markalar C4 gibi PSU üretmesiyle ünlüdür. Her an arıza çıkarıp tüm sistemi yakabilir ve bunu yaparken 80+ falan da dinlemez. Kasanın da çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Everest PSU hakkındaki forum konularına bakabilirsiniz.
Açıkçası bunlar şehir efsanesi gibi geliyor bana. Kaç yıldır bu forumdayım dandik bir PSU kullandı diye sistemi yanan ne bir kişi gördüm nede duydum. Tek başına PSU arızalanabilir veya Ani elektirik kesilmeleri ile HDD - SSD arızalanabilir ama sistem yanması diye birşey kolay kolay olmaz. Zaten 2 yıl garantili PSU yanarsa gönderir garantiye yenisi alır.
PC toplarken mantık ne kadar ekmek o kadar köfte ile çalışır. Parası olan kaliteli ve üst düzey parçalar alabilir. Sırf PSU iyi değil diye bu adam gidip Ryzen 5 1600 2300x veya Rx 580 olan sistem mi alsın.

Açıkçası bunlar şehir efsanesi gibi geliyor bana. Kaç yıldır bu forumdayım dandik bir PSU kullandı diye sistemi yanan ne bir kişi gördüm nede duydum. Tek başına PSU arızalanabilir veya Ani elektirik kesilmeleri ile HDD - SSD arızalanabilir ama sistem yanması diye birşey kolay kolay olmaz. Zaten 2 yıl garantili PSU yanarsa gönderir garantiye yenisi alır.
PC toplarken mantık ne kadar ekmek o kadar köfte ile çalışır. Parası olan kaliteli ve üst düzey parçalar alabilir. Sırf PSU iyi değil diye bu adam gidip Ryzen 5 1600 2300x veya Rx 580 olan sistem mi alsın.
Ucuz PSU ile pahalı PSU arasında yaklaşık 100 TL gibi bir fark oluyor. Vatandan toplamak zorunluysa belki alınabilir ama başka sitelerde benzer fiyatlara hem daha iyi hem de iyi bir PSU bulunduran kasalar var.

Ucuz PSU ile pahalı PSU arasında yaklaşık 100 TL gibi bir fark oluyor. Vatandan toplamak zorunluysa belki alınabilir ama başka sitelerde benzer fiyatlara hem daha iyi hem de iyi bir PSU bulunduran kasalar var.
Tamam göster bu donanımda daha iyi PSU ve Kasa olan bir sistemde arkadaş onu alsın. İçinde Ryzen 5 2600 olacak B450 anakart ve 480 GB SSD olacak ama.
Böyle kulaktan dolma bilgilerle onlar patlar onlar çöp onlar şöyle deyip kaçmak olmamalı öneri sunmak gerekir. Açıkçası bende Vatan'dan tek tek PC toplanması taraftarı değilim ama KDV indirimi veya Tek parça bazlı bazen Vatan çok güzel indirimler yapabiliyor. Veya Fırsat ürünü adı altında çok uygun fiyatlı ve güzel hazır sistemleri olabiliyor.

Tamam göster bu donanımda daha iyi PSU ve Kasa olan bir sistemde arkadaş onu alsın. İçinde Ryzen 5 2600 olacak B450 anakart ve 480 GB SSD olacak ama.
Böyle kulaktan dolma bilgilerle onlar patlar onlar çöp onlar şöyle deyip kaçmak olmamalı öneri sunmak gerekir. Açıkçası bende Vatan'dan tek tek PC toplanması taraftarı değilim ama KDV indirimi veya Tek parça bazlı bazen Vatan çok güzel indirimler yapabiliyor. Veya Fırsat ürünü adı altında çok uygun fiyatlı ve güzel hazır sistemleri olabiliyor.
Yukarıdaki mesajımı düzgün okuduysanız "Vatandan toplanması zorunluysa alınabilir." dedim. Diğer sitelerde çok daha iyi sistemler tabiki var ve bunu siz de inkâr edemessiniz. Örnek istiyorsanız aşağıya birkaç link bırakıyorum.

Edit: Vatandan alınacaksa bu geceye özel KDV indirimi var. Kaçırmayın derim.

Son düzenleme:
İncehesap.com ' dan Webtekno Silver'i RX 580 liyken aldım. Hediye fanı yollamamışlar. Fiyatı 20 lira. Aradım izah ettim durumu, 25 liralık kupon verdiler. Montaj sürecinde de aradım, çok ilgili ve çözüm odaklılardı. Maillere dönüyorlar ve aradığımızda ulaşıyoruz en azından. Sorunsuz alışveriş yaptım, öneririm.

Aslında fiyatlar çok makul ama ne bileyim emin olamiyorum. Mesela RX 590 olan sistem 3500 lira çok iyi.
Mesela şu sistem tam bana göre; Orion 2690 [Yavuz Selim] | R5 2600 SAPPHIRE Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com ama insan düşünmeden edemiyor 6 bin küsür liradan nasıl bu kadar düşebiliyor diye.
6 bin lira olayı neredeyse her firmanın yaptığı gibi hiç olmayacak bir fiyat. Keşke oraya 4000 gibi bir rakam yazsalar da ne kadar indirim olduğunu anlasak.

Aslında fiyatlar çok makul ama ne bileyim emin olamiyorum. Mesela RX 590 olan sistem 3500 lira çok iyi.
Mesela şu sistem tam bana göre; Orion 2690 [Yavuz Selim] | R5 2600 SAPPHIRE Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com ama insan düşünmeden edemiyor 6 bin küsür liradan nasıl bu kadar düşebiliyor diye.
50 TL fark ile anakart 55 TL fark ilede kasayı değiştirdimi 3600 TL fiyata güzel bir sisteme benziyor. Tek handikap SSD oda çok önemli ve pahalı bir parça değil. Onada 3 yıl boyunca koşulsuz yenisi ile iade hakkı vermişler.

Neredeyse ihtiyacın olan tüm bilgiler.
Hazır sistem almanı önerebilirim genellikle piyasadaki fiyatlardan 100-200 tl ucuz oluyor. Yok ben birleştirecem diyorsan sana marka veya model öneremem çünkü o sana kalmış kimsenin tavsiyesine göre bilgisayar almamalısın.
Önerilerim:
Cuda çekirdeği sayısı önemli ekran kartında.
Sakın ama sakın vram boyutuna bakıp alma ekran kartını.
Ekran kartının yeni çıkmış olmasına dikkat et çünkü yeni nesil oyunlarda iyi iş çıkarması lazım.
Ekran kartın kaç bit falan bak.
İşlemcinin bence Amd almalısın çoklu çekirdek performansı daha iyi intel'e göre.
Amd işlemci olarak f/p açısından ryzen 2600 öneririm ama çıkabiliyorsan 3600 en iyisi.
Anakartın asla a320 olmamalı yani oc yapmayacaksan alabilirsin ama elbet bir gün sende yapmak isteyeceksin.
Anakartın ve ram'in uyumunu sakın unutma. Ram hızı ve anakartın desteklediği hız değeri anakartına ya eşit ya da düşük olmalı.
Ram hızı konusunda 3000mhz öneririm ama 3000 üstünde daha iyi performans alabilirsin.
Kasa alırsan asla everst, frisby, vs. kalitesiz alma. Corsair, Nzxt vs. alabilirsin. (aklıma gelmedi başka.)
Psu konusunda 80+ sertifikalı almayı unutma. Ve geleceğe dönük olması açısından 600w üstü almalısın.

Aklıma geleni yazdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı