450W güç kaynağı yandı

dadashaktan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynarken birden PC kapandı ve 2-3 saniye sonra pat diye ses geldi. Baktım içine kablo sıkışmış dönmesini engellemiş galiba o yüzden yandı, 450 watt idi. Bilgisayar parçalarına bir şey olur mu? Ve güç kaynağı önerir misiniz? Fiyatı az olursa güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynarken birden PC kapandı ve 2-3 saniye sonra pat diye ses geldi. Baktım içine kablo sıkışmış dönmesini engellemiş galiba o yüzden yandı, 450 watt idi. Bilgisayar parçalarına bir şey olur mu? Ve güç kaynağı önerir misiniz? Fiyatı az olursa güzel olur.

O biraz şans işi bozulmuşta olabilir bozulmamışta.
PSU harici başka donanımlarda yanık kokusu yoksa sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Bütçeniz ne kadar, PSU'lar şakaya gelmez ucuza kaçmamak lazım.

Marka model nedir? Ayrica icindeki parcalarin saglam olup olmadigini şu an sadece Allah bilebilir 😀 oneri olarak FSP 550W bakabilirsin.

Bütçeye göre PSU önerilebilir. Diğer arkadaşın dediği gibi ucuz almamak da fayda var. Onun dışında yanık kokusunun sadece PSU'dan geldiğini kontrol etmek lazım. Anakartın etkilenmesi muhtemel.

Bütçeye göre PSU önerilebilir. Diğer arkadaşın dediği gibi ucuz almamak da fayda var. Onun dışında yanık kokusunun sadece PSU'dan geldiğini kontrol etmek lazım. Anakartın etkilenmesi muhtemel.

Diğer parçalara baktım koku yok tu PSU da var dı 300-400 TL olmaz mı? İkinci el almak sorun yaratır mı?

Marka model nedir? Ayrica icindeki parcalarin saglam olup olmadigini şu an sadece Allah bilebilir 😀 oneri olarak FSP 550W bakabilirsin.

Everest. modelini bilmiyorum.

Diğer parçalara baktım koku yok tu PSU da var dı 300-400 TL olmaz mı? İkinci el almak sorun yaratır mı?

Koku ısınma gibi durumlar yok ise evet sorun olmayabilir. Ancak açıldığı zaman o zaman sorunlar var ise daha belli hale gelecektir. 2.el alınabilir ancak tamir görmemiş ürün almakta yarar var.

Hocam 300-400 TL'ye PSU varda bu sefer bırakın bilgisayarı yakmayı evin sigortalarını bile yakarsınız.

2. el uyguna sağlam PSU bulabilirseniz alın derim.

Söylediğim gibi. Bu iş şakaya gelmez ucuza kaçmamak lazım.

Geri
Yukarı