450W kullanan sistem için en ideal PSU değeri?

nibelungen

Decapat
Selamlar,

Çeşitli araçlarla hesapladığımda 450W civarı bir gereksinimim olduğunu öğrendim. Sanırım birçok PSU yüzde 50 kullanımda en yüksek verimi sağlıyor. Ayrıca yine pek çok PSU yüzde 50 yüke kadar fan sesi çıkarmıyor.

Bu halde 850W gold bir PSU alayım diyorum. Ne dersiniz? En ideali bu değil mi?

i5 3570k
gtx 1070 amp zotac
dvd driver
msi z77a g43 mobo
500 gb hdd, 16 gb ddr3 ram, xigmatek işlemci soğutucu, kasa fanları vs.

şuradan hesapladım: Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision
Bunlar yeterli olur.

Kardeş 450 watt gerekiyorsa, 450 watt PSU yeterli demektir. Ama o ekran kartı 500 watt ve ustu PSU ile kullanın demişler. 100 de senden koy 600 watt ve ustu yeterlidir. 80+ kaliteli bir marka olsun ve moduler olursa daha iyi olur tabi bu seçenekler bütçene kalmış. Verimlilik olayı karıştırılıyor; Şöyle ki 500 watt diyorsa her durumda 500 watt verir ancak verimlilik düşük olursa şebekeden daha çok elektrik çeker. Bu da elektirik faturası bi de PSU nun daha çok ısınması dezavantajlarını getirir. Bi de 80+ sertifikası almış bir PSU almayana göre doğal olarak daha kaliteli diyebiliriz :) SLİ yapmayacaksan ki tavsiye etmiyorum 600 watt ve ustu PSU tüm ekran kartlarına yeterlidir. Paranı watt değerine koyacağına belirttim gibi 80+ , moduler ve marka olarak kalitelisini almaya kullanabilirsin. İçin rahat etmeyecekse biraz daha artır ama 750 yi geçme boşa masraf :)

600W yeter de artar bile. 850W PSU RTX 2080 için bile gerekli değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı