450W PSU 1050Ti'ye Yeter mi?

onurko93

Kilopat
Daha fazla  
Güç kaynağım bozuldu diye konu açmıştım. İdarelik bu güç kaynağını bulabildim. Bu güç kaynağı 1050Ti ve diğer bileşenlere yeter mi? Ekran kartım pin girişi olmayan modelden. Ayrıca güç kaynağında 4+4 CPU pin girişi de var. 26Amper güç veriyor gözüküyor yani bu da 312W güç verebilir anlamına geliyor 12V kanalından. Bu civarlarda PSU kullanıp 1050Ti ile kullanan varsa yazarsa güzel olur.
  • i7 4770
  • Asus Expedition 1050Ti
  • Asus Z97-K
  • 2x4GB Corsair 1600Mhz RAM
  • 250 GB Samsung Evo 850 SSD
  • 1x CPU için soğutucu fanı ve 1x 20cm fan var.

5 (900 x 1600).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli MSI'ın
Güç kaynağı hesaplayıcısı 280W diyor E3 bilgisayarını gördüysen eğer 600W ile çalışıyormuş.

Dosya Ekleri

• yeter.png
    yeter.png
    21 KB · Görüntüleme: 42
Bu güç kaynağının ne olduğu belli değil yetmez hiç takmayın alana kadar sisteme zarar bile verebilir.
Tam yüke sokmadım bilgisayarı şu an ama ekran kartını soktum işlemciyi %50'lere getirdim bir şey olmadı şimdilik.

Tam yüke sokmadım bilgisayarı şu an ama ekran kartını soktum işlemciyi %50'lere getirdim bir şey olmadı şimdilik.
GTX970 - i5 4690 için Corsair VS450 kullanıyordum. Tam yükte hiçbir sıkıntım yoktu. Bir sene sonra elektrik kesintisi vs. derken oyunlarda reset atmaya başladı. O haliyle 3-4 ay kullandım. PSU'nun markasını ve kalitesini bilmiyorum ama onun haricinde sisteme yeterli gücü sağlayamazsa zarar vermez. Sadece reset atar. Onu da 3-4 aylık dönemde en az 30 defa yaşadım.

GTX970 - i5 4690 için Corsair VS450 kullanıyordum. Tam yükte hiçbir sıkıntım yoktu. Bir sene sonra elektrik kesintisi vs. derken oyunlarda reset atmaya başladı. O haliyle 3-4 ay kullandım. PSU'nun markasını ve kalitesini bilmiyorum ama onun haricinde sisteme yeterli gücü sağlayamazsa zarar vermez. Sadece reset atar. Onu da 3-4 aylık dönemde en az 30 defa yaşadım.
GTX 970 ortalama 200 watt güç çekiyor hatta belkide daha fazla. Sizinkide sağlam bir risk yalnız ^^
Bu güç kaynağının ne olduğu belli değil yetmez hiç takmayın alana kadar sisteme zarar bile verebilir.
Başka güç kaynağı yok bulamadım bulduğumda sıfır High Power 400W ona adam 150TL istedi. Ben güç kaynağı garantiden gelene kadar 20-30 gün kadar kullanıp satıcam güç kaynağını. Buralarda 2. el bulma şansım fazla yok mecbur biraz riske girdik ama ben taşıyacağını zannediyorum. Zaten fazla oyun oynamayı düşünmüyorum ama acil bulmam lazımdı 3 gündür ancak bunu bulabildim. Küçük şehir sayılır burası bulmak zor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı