450W PSU, GTX 960'a yeterli mi?

ahmet enis

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar yakın zamanda bir kart uptade düşünüyorum. Bunun için şu an kullandığım RX 460 kartımı GTX 960 ile değiştireceğim. PSU 300 Watt dandik bir PSU. Yeni bir PSU almam lazım ve öğrenci olduğum için 200 lira gibi paraları PSU'ya veremem. Letgo'da 75 liraya 450 watt bir PSU buldum. Ama bir şey dikkatimi çekti. Ürün 12 V'da 10 amper verebildiği yazıyor üstünde. Kafama takılan şey bu kart besleyebilir mi GTX 960'ı?

Son düzenleyen: Moderatör:
450W gözüken PSU 12V kanalından 120W sağlayabiliyor. Siz düşünün ne kadar kaliteli olduğunu :)
Yeterli değil.

Fazla para veremem demişsiniz ama nasıl ki ekran kartı ve işlemci bilgisayarınız için önemliyse, psu da o kadar önemli. Eğer kötü bir psu alıp kullanmaya kalkarsanız tüm parçalarınız kaybetme riskiniz var. Yerinizde olsam psu mevzusunu öyle kenara atmazdım.

Dostum sistemini seviyorsan, uzun ömürlü olmasını istiyorsan iyi PSU ve akım korumalı priz. Bunları alacaksın. Alacaksın ki sistemine zarar gelmesin.
Bugün sisteme kartı monte ederken dikkatimi çekti benim psu'm 420 watt mış ve 12 watt 16 ampermiş. Taktım şuan tam test edemedim ama far cry 3 de 10 fps felan gibi gülünç fps değerleri verdi. Driverleri eski diye sanırım.
Fazla para veremem demişsiniz ama nasıl ki ekran kartı ve işlemci bilgisayarınız için önemliyse, psu da o kadar önemli. Eğer kötü bir psu alıp kullanmaya kalkarsanız tüm parçalarınız kaybetme riskiniz var. Yerinizde olsam psu mevzusunu öyle kenara atmazdım.
Ya böyle birşey yaşadığıma inanamıyorum aldığım kart sahte çıktı içinde gtx 450 mi ne var çıldırcam ya insanlar neden böyle güvenilmez olmak zorundalar yeter artık ya.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı