4600H vs 4600HS

Bütçe
9000 TL
Bu iki işlemcinin farkı nedir? ASUS ROG zepheyrus G14'te 4600HS kullanılıyor. Arada çok fark var mıdır? Alınır mı? Rocket League Valorant CS:GO oynuyorum. Tasarımını ve kalitesini beğendiğim için soruyorum alınır mı? 15.6 inç laptopların çoğu sorunlu diye buna yöneldim. 14 inç çok zorlar mı?

Bu iki işlemcinin farkı nedir? ASUS ROG zepheyrus G14'te 4600HS kullanılıyor. Arada çok fark var mıdır? Alınır mı? Rocket League Valorant CS:GO oynuyorum. Tasarımını ve kalitesini beğendiğim için soruyorum alınır mı? 15.6 inç laptopların çoğu sorunlu diye buna yöneldim. 14 inç çok zorlar mı?

Yanlış hatırlamıyorsam HS olan daha az enerji harcayan versiyonu pek fark yok.

Eğer taşınnması daha kolay olsun derseniz 14" alın ama ben oyun oynarım, küçük ekran sevmem, taşınması çok kolay olmasına gerek yok derseniz ekran en az 15.6" olmalı. Sorunlu diye kestirip atmayın bence, sorunsuz modeller de var, ki her bilgisayarda sorun çıkabilir, bu modele veya markaya özgü bir şey değil. Zephyrus'larda da çıkabilir yani.

Sorunlu derken Lenovo çok sesli ve cw sorunu var ASUS TUF serisi ısınıyor vs. ben 5 6 yıllık kullanmak istediğim için vazgeçtim. 15.6 olduğu için sorunlu anlamında değil baktığım modellerde sorun var anlamında
ASUS TUF F serisinin ısınma sorunu yok diye biliyorum, A serisinde var.
Zephyrus'lar gaming notebook+ultrabook gibi tasarlanmışlar. İş için performanslı bilgisayar arayanlara daha çok uygun diyebilirim.

Eğer taşınnması daha kolay olsun derseniz 14" alın ama ben oyun oynarım, küçük ekran sevmem, taşınması çok kolay olmasına gerek yok derseniz ekran en az 15.6" olmalı. Sorunlu diye kestirip atmayın bence, sorunsuz modeller de var, ki her bilgisayarda sorun çıkabilir, bu modele veya markaya özgü bir şey değil. Zephyrus'larda da çıkabilir yani.

9. sınıfa gidiyorum 10a geçince alacağım 2 3 yıl oyun amaçlı sonra da üniversitede kullanmak amaçlı alacağım (normal kullanım) o yüzden uzun ömürlü olması lazım benim için. 15.6 öneriniz var mıdır kriterlerim en az 120Hz ve 1650 Ti ekran kartı olmalı MaX10K bütçem var
ASUS TUF F serisinin ısınma sorunu yok diye biliyorum, A serisinde var.
Zephyrus'lar Gaming notebook+Ultrabook gibi tasarlanmışlar. İş için performanslı bilgisayar arayanlara daha çok uygun diyebilirim.

F serisine bir bakayım fakat monitörü esnek vs. çok sorun olur mu sizce? Bir videoda izlemiştim ortadan bastırınca hafif oynuyordu.

9. sınıfa gidiyorum 10a geçince alacağım 2 3 yıl oyun amaçlı sonra da üniversitede kullanmak amaçlı alacağım (normal kullanım) o yüzden uzun ömürlü olması lazım benim için. 15.6 öneriniz var mıdır kriterlerim en az 120Hz ve 1650 Ti ekran kartı olmalı MaX10K bütçem var
HP Omen 15-en0004nt 267U5EA Ryzen 7 4800H 16 GB 1 TB SSD GTX1650TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe : Isınma sorunu yoksa alınabilir. (Ekranı 60 Hz sanırım ama emin değilim)

F serisine bir bakayım fakat monitörü esnek vs. çok sorun olur mu sizce? Bir videoda izlemiştim ortadan bastırınca hafif oynuyordu.
Bu bütçede hem kaliteli hem performanslı laptop bulmak zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı