R5 4600H GTX 1650Ti laptop anlık yavaşlamalar

nrlh25

Hectopat
  • Ryzen 5 4600H
  • GTX 1650 Ti.
  • 8 GB RAM 3200MHz.
  • 1TB HDD
  • 256 GB M.2 SSD
Bilgisayarımı 8 ay önce aldım. Bu sorunu 4 aydır yaşıyorum. Nadiren arada 2 3 saniyelik yavaslama oluyor, sesler de yavaslıyor. Ağır çekimde oluyor.

Her yerde arattım böyle bir sorun yaşayan var mı diye ama bulamadım. Yetkili servisi aradım, onlar da bilemedi. Yollayın dediler, sınavlarım oldugu için yollayamadım.

Oyunlarda sıcaklık 65 70 arası, FPS de normal. PC'nin markası TUF Gaming.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kaynaklı drop da olabilir. Sıcaklık değerleri iyi gözüküyor. NVMe de var. Büyük ihtimalle RAM kaynaklı olabilir. Çift kanal RAM yapma imkanınız var mı? Bu işlemcinin performansı artar. RAM kaynaklı drop da yemezsiniz.

Aynı sorunu yaşıyorum İdeapad gaming 3 Ryzen 7,1650ti laptopta.
Çok araştırdım çözüm bulamadım ama dikkatimi çeken hep Ryzen işlemcili cihazlarda bu sorundan bahsedilmiş.
Bende oyun harici de oluyor sorun. Wordde masaüstünde bile oluyor.

Hangi oyunlarda yaşıyorsun? Bir de RAM'ler çift kanal mı?

Oyunlarda da yaşıyorum masaustundede yaşıyorum bu sorunu.

RAM kaynaklı drop da olabilir. Sıcaklık değerleri iyi gözüküyor. NVMe de var. Büyük ihtimalle RAM kaynaklı olabilir. Çift kanal RAM yapma imkanınız var mı? Bu işlemcinin performansı artar. RAM kaynaklı drop da yemezsiniz.

Şu an HDD tarıyorum HD Tune ile çift slot yapma imkanım zor fiyatlar uçmuş.

Aynı sorunu yaşıyorum Ideapad Gaming 3 Ryzen 7, 1650 Ti laptopta.
Çok araştırdım çözüm bulamadım ama dikkatimi çeken hep Ryzen işlemcili cihazlarda bu sorundan bahsedilmiş.
Bende oyun harici de oluyor sorun. Word'de masaüstünde bile oluyor.

Çok değişik bir şey nadiren oluyor bir anda sistem çökcek gibi oluyor arkada müzik açıksa ses yavaş çekimde yavaşlıyor sendeki sorunda aynısı mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda da yaşıyorum masaustundede yaşıyorum bu sorunu.

Şu an HDD tarıyorum HD Tune ile çift slot yapma imkanım zor fiyatlar uçmuş.

Çok değişik bir şey nadiren oluyor bir anda sistem çökcek gibi oluyor arkada müzik açıksa ses yavaş çekimde yavaşlıyor sendeki sorunda aynısı mıydı?
Aynen dostum aynısı oluyor. yaklaşık 2 sn kadar donuyor ve ses robotikleşiyor. Asus Tuf, İdeapad ve lenovonun bazı modellerinde duydum bu sorunu. Ama çözen hiç yok. Benim cihaz sıfır olmasına rağmen olıyor.
Açıkcası Amd kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorumn. Umarım sürücüler ile ilgilidir.

Aynen dostum aynısı oluyor. Yaklaşık 2 sn kadar donuyor ve ses robotikleşiyor. ASUS TUF, Ideapad ve Lenovo'nun bazı modellerinde duydum bu sorunu. Ama çözen hiç yok. Benim cihaz sıfır olmasına rağmen olıyor.
Açıkçası AMD kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorumn. Umarım sürücüler ile ilgilidir.

Garantiye yollasam düzelir mi acaba ileride daha büyük problem yaratacagından korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı