461.40 güncellemesi sonrası sistemin fazla ısınması

Çok teşekkür ederim. Ama konuda da açıkladığım gibi neden önceden az derece iken şimdi daha fazla?
WHQL sürümleri kartınız için hataları ve problemleri ortadan kaldırmayı amaçlar en son sürümde de biraz performans artışını amaçlayarak daha fazla yüklendiğini tahmin ediyorum bu yüzden ısılar artmış olma olasılığı yüksek.
dduyu becerebileceğimi pek sanmıyorum ama ben güncellerken nvidiadan hızlı (önerilen) yerine özel dedim ve temiz kurulum dedim.
Çok basit buyurun yararlanabilirsiniz.

WHQL sürümleri kartınız için hataları ve problemleri ortadan kaldırmayı amaçlar en son sürümde de biraz performans artışını amaçlayarak daha fazla yüklendiğini tahmin ediyorum bu yüzden ısılar artmış olma olasılığı yüksek.

Çok basit buyurun yararlanabilirsiniz.
okudum ama yanlış birşey yaparım diye korkuyorum. Ama nvidiadan güncellerken hızlı (önerilen) değilde özel dedim ileri dedim ve temiz kurulum yap dedim yani önceki sürümü silip şimdikine temiz kurulum yaptı.
Böyle bir şey olur mu bilmiyorum ama güncellemede biraz otomatik OC yapmış olabilir.
% kullanımı düştü ekran kartımın eskiden %99 kullanımda yük altında 64 derece şimdi %30 %40 kullanımda yük altında ama 72 derece valorantta.

FPS değerlerinde düşüş yaşandı mı ?
Yaşanmadıysa grafik ayarlarını yükseltmeyi deneyiniz.
60fps sabitte kullanıyorum bilgisayara fazla yüklenmesin diye ısınmasın diye yani. Ekran kartımda 7 ay önceki sürümündede aynı sorunu yaşıyordum fakat 60fpse sabitleyince düzelmişti. Bu sürücüdede 60fpse sabitledim ama işe yaramadı.

60fps sabitte kullanıyorum bilgisayara fazla yüklenmesin diye ısınmasın diye yani. Ekran kartımda 7 ay önceki sürümündede aynı sorunu yaşıyordum fakat 60fpse sabitleyince düzelmişti. Bu sürücüdede 60fpse sabitledim ama işe yaramadı.
Hocam değerler gayet normal düzeyde fazla korkulmasına gerekecek bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı