Çözüldü 4650G sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muratyaniik

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Aşağıda özelliklerini sıraladığım sistemi yaklaşık 3 gün önce kurdum. Kurulum esnasında hiçbir aksilik olmadan üstümdeki statik elektriğe dahil dikkat ederek montajı bitirdim.(daha önce sistem defalarca kurdum tecrübe sahibiyim)montaj bittikten sonra start verdiğimde ekrana görüntü hiçbir şekilde alamadım.

AMD Ryzen 5 Pro 4650G 3.7GHz 9MB AM4 65W -mpk
ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450 AM4 DDR4 4400 HDMI DVI çift M.2 USB3.1 Aura RGB ATX.
SanDisk Ultra M.2 500GB NVMe 3D SSD, sdssdH3N-500G-G25
Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8GB 3000MHz DDR4 cmK16GX4M2D3000C16.
Sharkoon TG6-RGB USB 3.0 temperli cam ATX mid-Tower Gaming (oyuncu) kasa.
Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 12 cm fanlı güç kaynağı.
Samsung LS27E332hzxuf 1ms analog+ HDMI Full HD Gaming monitör.

Hdm kablosu dısında anakart üstündeki DVI çıkışındanda görüntü almaya calıstım olumsuz oldu.
Anakart açıldığında normal açılış sesi olan tek bip sesi de gelmemektedir.
RAM'ları tek tek ve hepsini cıkarttığımdada hiçbir anakarttan hata sinyali alamadım.
Anakart üstündeki standart enerji ışıklandırması nefes alma modunda stabil olarak çalışmakta.

Anakart işlemci uyumu web sitesinde uyumlu gözükmekte, araştırmalarım neticesinde bu problem genel olarak BIOS güncellemesi ile düzelebileceği konusunda postlar gördüm. Bu işlerden anlayan ve APU işletim sistemi kullanan arkadasımında genel kanısı BIOS güncellemesinden yana ve problemin kesinlikle cözümleneceği üzerine. Ekran açılmadan bu güncelleme nasıl mümkün olacak? Başına bu tarz bir problem gelen ve cözümleyen arkadasımız oldu mu?

Çözüm
Hocam, dediğiniz gibi güncel BIOS olmayabilir. Eski nesil bir işlemci bulamazsanız, servisine gönderebilirsiniz. Hallederler.
Hocam, dediğiniz gibi güncel BIOS olmayabilir. Eski nesil bir işlemci bulamazsanız, servisine gönderebilirsiniz. Hallederler.

Çözüm
Aynen hocam. Dediğim gibi olmuş. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı