4700 TL R3 3100 ve RX570 sistem nasıldır/uyumlu mudur?

Sistem parçalarında üstteki arkadaşlarımın önerdiği parçaların yanında benim de önerim alttakiler gibi olacak hocam.

Ekran Kartı- Inno3D GTX1650 SUPER Twin x2 OC 4GB 128Bit GDDR6 Fiyatları ve Özellikleri (RX 570'den çok daha performanslı ama biraz daha pahalı o yüzden alt kısımda bu açığı kapatmaya yönelik F/P seçimler yaptım.)

İşlemci- AMD Ryzen ™ 5 1600 AF 3.2GHz (Turbo 3.6GHz) 16MB Cache 12nm Yeni Versiyon AM4 İşlemci - Wraith Stealth Soğutuculu | Teknobiyotik (Ryzen 3 3100 ile yakın performanslı enfes bir işlemci.)

SSD- WD Green, 240GB, Dahili PC SSD, SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm - WDS240G2G0A: Amazon.com.tr (Sizin seçtiğiniz SSD fiyat olarak çok uçuktu ve de sorunlu bir SSD idi. Western Digital bu işi en iyi yapan markalardan kesinlikle.)

BIOS Update yapmak için Ryzen 2 islemci falan gerekiyormus donanim arsivinde gormustum hiç bilgim yok.
Ryzen 2 değil, 2000 veya 1000 serisinden herhangi bir işlemci takıp BIOS update yapacaksınız, çünkü dirket 3000 serisi takarsanız çalışmaz.

Eğer anakartınızda "Ryzen 3000 ready" yazıyorsa (Yazıyor gibi gördüm ama emin olun) gerek yok. Pardon, siz konu sahibi değilsiniz. Anakartınızı bilemem.
Anakart zaten BIOS update'li gelecek.

Dirket 3000 serisi takabilirsiniz o zaman.

Bakınız 3000 ready yazısı;

images (33).jpeg

böyle bir sistem ile kararını değiştirmeni isterim biraz daha pahalı fakat yükseltmelere elverişli işini iyi görür 5150tl bu sistem bi bakmanı tavsiye ederim.
ayrıca monitörlü istiyorsanız ufak tefek düzenlemelerle monitörlü de yapılabilir fakat böyle almanızı tavsiye ederim.

Ryzen 2 değil, 2000 veya 1000 serisinden herhangi bir işlemci takıp BIOS Update yapacaksınız, çünkü dirket 3000 serisi takarsanız çalışmaz.

Eğer anakartınızda "Ryzen 3000 ready" yazıyorsa (yazıyor gibi gördüm ama emin olun) gerek yok. Pardon, siz konu sahibi değilsiniz. Anakartınızı bilemem.
Anakart zaten BIOS Update'li gelecek.

Dirket 3000 serisi takabilirsiniz o zaman.

Bakınız 3000 ready yazısı;

Eki Görüntüle 639415

Elimda baska bir islemci yok BIOS Update yapmak için islemcimi alacağım napicam.

Yeni konular

Geri
Yukarı