4700 TL Sistem Toplama

RX 590 8 GB
MSI B450M Pro-VDH Plus
8 GB RAM
R5 2600X
480 GB Kingston SSD
4700 TL topladım sizce daha uyguna toplanır mı veya fiyat uygun mudur?

Son olarak tam performans almak için hangi ayarları yapmam lazım? Biraz acemiyim de bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen işlemcide tek kanal 16 gb RAM kullanmak ne kadar mantıklı ?

Bu RAM'ı öneririm zira ben kendim kullanıyorum.

Yanı sıra 2 RAM slotlu bir anakart kullanmanızı önermem ileride upgrade için.

Bu anakart fazlasıyla işinizi görecektir.

Anakartla RAM'i attığım gibi upgrade edersen alınabilir.

Öncelikle Rekabetçi oyunlarda (CS:GO, PUBG vb.) çözünürlüğünüz dışında tüm ayarları düşükte tutmanızı öneririm. Eğer görüntü gözünüze hoş gelmiyorsa model detaylarını orta seviyeye çıkarın. Bu tarzda olmayan oyunlarda GTA 5 i ele alarak ayar yapayım. Çim kalitesi (Grass quality) ayarını en düşük olarak ayarlayın, gölgeleri düşük olarak ayarlayın, MSAA ayarını kapatın onun yerine FXAA ayarını açın. Öbür ayarları yüksek olarak ayarlayın. Pek detaya girmedim eğer daha detaylı bir yazı isterseniz üşenmeden yazarım.

Öncelikle Rekabetçi oyunlarda (CS:GO, PUBG vb.) çözünürlüğünüz dışında tüm ayarları düşükte tutmanızı öneririm. Eğer görüntü gözünüze hoş gelmiyorsa model detaylarını orta seviyeye çıkarın. Bu tarzda olmayan oyunlarda GTA 5 i ele alarak ayar yapayım. Çim kalitesi (Grass quality) ayarını en düşük olarak ayarlayın, gölgeleri düşük olarak ayarlayın, MSAA ayarını kapatın onun yerine FXAA ayarını açın. Öbür ayarları yüksek olarak ayarlayın. Pek detaya girmedim eğer daha detaylı bir yazı isterseniz üşenmeden yazarım.
vallaha güzel olur oynadığım oyunlar gta 5 apex legends aslında ayarlar konusunu şu yüzden istiyorum mesela apex legends'de vsync kapattığım zaman 70 derece oluyor ekran kartı max ama vsync açınca 80 i görüyor bu arada vsync 75 fps sabit eğer kapatırsam 150 200 arası alıyorum

Buradan GTA 5 in grafik ayarlarının ne işe yaradığını görebilirsin, ayarları kendine göre ayarla. Bir ara merakımdan bakmıştım. Apex Legends için inceleme yapmam lazım iyi bir sisteme sahip olmadığımdan dolayı araştırma yapmadım. İncelememden sonra sana yorum atarım. Eğer hala GTA 5 grafik ayarlarını anlamadıysan özel olarak yazacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı