480 GB SSD yeter mi?

Quattro

Hectopat
Merhaba 480 GB SSD almayı düşünüyorum ama yeter mi bilmiyorum. Windows'ta 450 GB olarak görünüyor yani 450 GB üzerinden değerlendireceğiz.

Windows(30-40 GB)
GTA 5.
The Division.
PUBG Lite.
Warzone.
F1 2018.
CS:GO.

Merhaba 480 GB SSD almayı düşünüyorum ama yeter mi bilmiyorum. Windows'ta 450 GB olarak görünüyor yani 450 GB üzerinden değerlendireceğiz.

Windows(30-40 GB)
GTA 5.
The Division.
PUBG Lite.
Warzone.
F1 2018.
CS:GO.
Oyunların hepsi yüklenebilir oraya ama oyunların gereksinim duyduğu boş alan yetmeyebilir.

Yanına HDD de alsanız iyi olur. Sonra Temp klasörünü HDD'ye atayıp bazı program ve oyunları yine oraya kurarsınız.

173 GB boş alanım var benim. Programlar ve oyunların çoğu SSD'ye kurulu. Depolamayı ve bazı oyunları da 2 TB HDD'ye yapıyorum. Bana yetiyor mesela. HDD'de de 1.5 TB boş alan var bu arada.

Alabiliyorsanız 1 TB alın, senelerce rahat rahat kullanın. İkinci bir disk varsa 480 GB SSD fazla fazla yeter size.

Bence yeterli olmaz. Günümüz de bir oyun 75-100 GB civarın da artık. Zaten 480 GB SSD'nin 480 GB'sini kullanamayacaksınız. 480 GB SSD ve 1 TB HDD olarak almanızı tavsiye ederim. Çok kullandığınız uygulamaları ve işletim sistemini SSD'ye kurarsınız. HDD'yi ise depolama olarak kullanırsınız. İleri bir zaman da bütçeniz olunca yanına bir 480 GB daha eklersiniz.

Oyunların hepsi yüklenebilir oraya ama oyunların gereksinim duyduğu boş alan yetmeyebilir.

Yanına HDD de alsanız iyi olur. Sonra Temp klasörünü HDD'ye atayıp bazı program ve oyunları yine oraya kurarsınız.
bence 500 GB SSD, senin için yeterli olucaktır.
Yeterli gelecektir. Şu siteden kaç GB kalacağını kontrol edebilirsiniz;

Sistem için 120/240 GB NVMe/M.2 SSD + Oyunlar, ekstra içerikler için minimum 480 GB SSD şeklinde iki disk olması gerektiğini düşünüyorum.
Bence yeterli olmaz. Günümüz de bir oyun 75-100 GB civarın da artık. Zaten 480 GB SSD'nin 480 GB'sini kullanamayacaksınız. 480 GB SSD ve 1 TB HDD olarak almanızı tavsiye ederim. Çok kullandığınız uygulamaları ve işletim sistemini SSD'ye kurarsınız. HDD'yi ise depolama olarak kullanırsınız. İleri bir zaman da bütçeniz olunca yanına bir 480 GB daha eklersiniz.

Peki şöyle yapsak olurmu

Windows
Gta 5
Pubg lite
Cs GO

HDD almak istemiyorum çok yavaş kalıyor en fazla 500 gb 860 evo alabilirim ve alacağımda böyle bu oyunlara 500 gb 860 evo yetermi

Peki şöyle yapsak olurmu

Windows
Gta 5
Pubg lite
Cs GO

HDD almak istemiyorum çok yavaş kalıyor en fazla 500 gb 860 evo alabilirim ve alacağımda böyle bu oyunlara 500 gb 860 evo yetermi
Arkadaşın dediği gibi 300 GB civarı boş alan kalır. Siz yine birkaç şey indirip minimum 70 GB olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı