Çözüldü 480 GB SSD oyun için yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Bende 480 GB SSD var ve oyun olarak CS GO - Zula - PUBG Lite - PUBG Mobile - Mafia 2- FIFA 19 -Forza Horizon 4 - Rise of the Tomb Raider - GTA 5 -Europa Universalis IV yüklü sonra Opera - crome - Afterburner - Microsoft Office programlara benzer programlar var(fazla yer kaplamayan programlar) ve boş alanım 120 GB var tabii yeni oyunların depolama ihtiyacı çok bana göre 240 GB SSD 1 TB HDD alman daha iyi olur fazla oyun yüklemem diyorsan 480 GB yeterde artar bendeki gibi. Windows 10 30-35 GB yer kaplıyor en fazla.
Oynadığın oyunlara göre değişir. CODMW kaç GB yer kaplar? 150-200 GB arası falandır. Bu tarz oyunlar için gereksiz bence SSD'de yer kaplaması. Kendimden örnek vermek gerekirse benim 2 tane 120 GB'lık SSD'im var. Birinde sadece sistem ve programlar var diğerinde her zaman oynadığım WOW, OW, HS Diablo gibi oyunlar. 4-5 senedir bu şekilde kullanıyorum. 1 TB HDD ise depolama için.

Hikaye bazlı oyunlarda oynanıp silinebilir ama günümüz popüler multiplayer oyunlarının en düşük boyutlusu bile 50 GB'dan başlıyor. Üstelik sistem ve sistemin yanında driverlar vb. SSD üzerine kurulacak. Zaten oyunlara bağlanma hızı çoğu oyunda internet bazlı oluyor. Bence en mantıklısı 250 GB SSD alıp sistemi ve 1-2 çok oynanılan oyunu oraya atmak. Onun dışında 1 tane HDD almak.

480 GB şimdilik al yetmezse ileride HDD alır sistemine eklersin kullanmadığın ve offline oyunları HDD ye atıp hayatına güzel bir biçimde devam edersin :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı