480GB SSD yeterli mi?

Yerli ve yabancı birçok forumda okuma yazma değerlerinin (özellikle yazma değeri) vaat edilenin altında olduğuna dair birçok şikâyet var.

Örnek birkaç konu:

Bu şekilde bakarsak eğer Samsung 860 EVO modelleri de aynı kronik soruna sahip demek oluyor. Ancak Samsung da Sandisk de genel performans ve kalite olarak güzel SSD'ler değil mi?

Screenshot_7.png

2'Ye bölündüm hocam bir taraf SanDisk yavaş diyorlar bir taraf jamesdonkey yavaş diyorlar.

Eh Samsung da yavaş o zaman, eğer şikayetlere bakacak olursak. James Donkey bilmediğim bir marka ancak Sandisk f/p olarak güzel SSD'ler üretiyor, müşteri hizmetleri ve kendi yazılımları olması da bonus. O zaman kimse SSD almasın Sandisk, Samsung, Kingston, Crucial, Adata, Toshiba vb. hepsi kötü, kronik sorunlu markalar o zaman.

Ben şu an aktik olarak James Donkey 480GB SSD kullanıyorum 2 aydır herhangi bir kronik sorunu veya yavaş okuma ve yazma değeri görmedim kısacası gayet memnunum insanları yanıltmanın manası yok alıp deneyimlemediyseniz yorum yapmayın!

Bu şekilde bakarsak eğer Samsung 860 EVO modelleri de aynı kronik soruna sahip demek oluyor. Ancak Samsung da Sandisk de genel performans ve kalite olarak güzel SSD'ler değil mi?
Ben sadece örnek konuları paylaştım. Araştırarak daha fazla konuya rastlayabilirsiniz. Onun dışında SanDisk SSD Plus'un güzel SSD olduğunu hâlâ düşünmüyorum.

Samsung 860 EVO'nun yazma hızına gelecek olursak, 250 ve 500 GB'lik sürümlerinde yazma hızı zaten 300 MB/s'dir, Intelligent TurboWrite teknolojisiyle 520 MB/s yazma hızına erişebilmektedir. 80 MB/s hız alan kullanıcı ise CMOS temizlemesi ve BIOS güncellemesiyle sorununu çözdüğünü söyledi.

Teknoloji şans işidir, elbette 860 EVO gibi bir modelde de sorun yaşayanlar vardır. Bizim amacımız, hangi modelde en az sorun varsa ona yönlendirmektir. Bu durumda Samsung'ta yaşanan sorunlar SanDisk'e göre çok daha azdır.

Son sözü konu sahibi söyler tabii ki, biz sadece fikir verebiliriz.
Ben şu an aktif olarak James Donkey 480GB SSD kullanıyorum, iki aydır herhangi bir kronik sorunu veya yavaş okuma ve yazma değeri görmedim, kısacası gayet memnunum. İnsanları yanıltmanın manası yok, alıp deneyimlemediyseniz yorum yapmayın!
Niye alıp denemediysek yorum yapmayalım? Bunca konu açıldı JD ile ilgili, bu mantığa göre açılmış konuların hepsi insanları yanıltıyor. Sizin memnun olmanız herkesin memnun olduğu anlamına gelmez.

Ben sadece örnek konuları paylaştım. Araştırarak daha fazla konuya rastlayabilirsiniz. Onun dışında SanDisk SSD Plus'un güzel SSD olduğunu hâlâ düşünmüyorum.

Samsung 860 EVO'nun yazma hızına gelecek olursak, 250 ve 500 GB'lik sürümlerinde yazma hızı zaten 300 MB/s'dir, Intelligent TurboWrite teknolojisiyle 520 MB/s yazma hızına erişebilmektedir. 80 MB/s hız alan kullanıcı ise CMOS temizlemesi ve BIOS güncellemesiyle sorununu çözdüğünü söyledi.

Teknoloji şans işidir, elbette 860 EVO gibi bir modelde de sorun yaşayanlar vardır. Bizim amacımız, hangi modelde en az sorun varsa ona yönlendirmektir. Bu durumda Samsung'ta yaşanan sorunlar SanDisk'e göre çok daha azdır.

Son sözü konu sahibi söyler tabii ki, biz sadece fikir verebiliriz.

Niye alıp denemediysek yorum yapmayalım? Bunca konu açıldı JD ile ilgili, bu mantığa göre açılmık konuların hepsi insanları yanıltıyor. Sizin memnun olmanız herkesin memnun olduğu anlamına gelmez.
Birinin sorunlu demesi de hepsinin sorunlu olması anlamına gelmez, ben de fikir veriyorum sadece kesin konuşulmasından rahatsızım.

Birinin sorunlu demesi de hepsinin sorunlu olması anlamına gelmez, ben de fikir veriyorum sadece. Kesin konuşulmasından rahatsızım.
Birisi demiyor, bu konuyla ilgili açılmış bir sürü konu var. Kendiniz de araştırarak firmware desteğinin olup olmadığını, TBW değerinin bilinip bilinmediğini, içindeki yongaların kalitesinin bilinip bilinmediğini, kendi sitesinde bilgi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

SSD Plus giriş seviyesi bir SSD olduğu için f/p üzerinden rakiplerine kıyasla güzel veya kötü demek daha doğru olur. Samsung EVO 860 modeliyle ilgili yazılanları, bu SSD de kötü demek için vermedim, ancak yazma/okuma gibi sorunlar göreceli ve online destekle genellikle çözülen sorunlar. Sandisk'de Samsung EVO modellerinin karşılığı Ultra 3D modeli oluyor SSD Plus bir alt seviye.

Benim Sandisk SSD Plus'ı alternatif olarak gösterme nedenim şu anda TR piyasasında James Donkey ile aynı fiyata sahipler ve teknik servis, marka deneyimi ve yazılım desteği gibi avantajları var. Konu sahibinin de James Donkey düşünme nedeninin daha çok ekonomik olduğunu düşüyorum.

240 GB SSD + 500 GB HDD kullanıyorum. Oyunlar harddiskte. Yetersiz geliyor çünkü Rainbow 6, CSGO ve LOL yüklü. 2 tane AAA oyun yükleyince "sal beni gideyim abi" diyor. Tamamen size kalmış bir tercih.

Yeni konular

Geri
Yukarı